Trwa ładowanie...

"Popełnia błąd". Mocny głos z Pałacu pod adresem Szydło

Marcin Maslaterek został zapytany o swoją ostrą wypowiedź dot. wsparcia Beaty Szydło dla Jacka Kurskiego do europarlamentu. Prezydencki minister stwierdził, że "Kurski szkodzi polskiej prawicy", a "Beata Szydło ma wyjątkowo trudny czas".

Marcin Mastalerek odniósł się do swojego konfliktu z Beatą SzydłoMarcin Mastalerek odniósł się do swojego konfliktu z Beatą SzydłoŹródło: PAP
df64hkc
df64hkc

- Każdy popiera kogo chce. Do tego ma prawo pani premier Beata Szydło, a ja będę popierał Wojciecha Kolarskiego. Mój stosunek do Jacka Kurskiego od wielu lat jest taki sam. Uważam, że szkodzi polskiej prawicy. Ja wyobrażam sobie prawicę w przyszłości jako osoby, które walczą o konserwatywne idee, w zupełnie inny sposób, niż robi do Jacek Kurski, mam do tego prawo - stwierdził Marcin Mastalerek w programie Konrada Piaseckiego w TVN24.

Mastalerek o byłej premier: "robi polityczny błąd"

Na słowa prowadzącego, że Beata Szydło zasugerowała, iż Mastalerek nie radzi sobie z emocjami, prezydencki minister stwierdził, że była premier "ma trudny czas". - Nie chcę wchodzić w tę dyskusję. Beata Szydło ma bardzo trudny czas po tym, jak w sejmiku województwa małopolskiego nie udało się wybrać marszałka, to przecież województwo Beaty Szydło. Najbliższy współpracownik Beaty Szydło został odwołany, mówię tu o Andrzeju Adamczyku. Nie będą o tym więcej rozmawiał - podkreślił Mastalerek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Stosunki UE-Rosja. Trzy błędy, jakie Europa popełniła wobec Putina

- Uważam że premier Szydło robi polityczny błąd, wiążąc się z Jackiem Kurskim i tak mocno go wspierając, bo to może zaszkodzić wewnątrz PiS. bo on ma wielu przeciwników, ale jeżeli tak bardzo popiera się akurat Jacka Kurskiego, to ktoś może po prostu nie zagłosować na premier Szydło w wyborach – stwierdził Marcin Mastalerek w "Rozmowie Piaseckiego" TVN24.

Poparcie dla Kurskiego nie na rękę PiS?

Poparcie Beaty Szydło dla Jacka Kurskiego w wyborach do PE jest "obrzydliwe" nie tylko dla Marcina Mastalerka. Według źródeł WP wielu polityków PiS uważa, że była premier popełniła błąd. – Nawet wyborcy PiS nie chcą plakatów Kurskiego. Błagał o pomoc, a Szydło dała się mu ograć – mówi nasz rozmówca.

df64hkc

Działacze PiS mają żal do Beaty Szydło, że w nagraniu nie mówi o zwykłym poparciu, ale podkreśla, że gdyby mogła, to zagłosowałaby na Kurskiego. – Podejrzewam, że Kurski kazał Beacie tak powiedzieć, więc mu to nagrała. Pewnie nie zdawała sobie sprawy, jakie wywoła to emocje – mówi jeden z naszych rozmówców. Politycy mają też pretensje do partyjnej centrali, że tak mocno promuje Kurskiego, mimo że stać go na lepszą kampanię w porównaniu do wielu innych kandydatów.

Źródło: TVN24, WP Wiadomości

df64hkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df64hkc
Więcej tematów