Trwa ładowanie...

Ponaglenia prezydenta odniosły skutek. Mamy attaché obrony w USA

Upublicznienie problemu na linii Antoni Macierewicz - Andrzej Duda przynosi pożądany efekt. Jak poinformował MON, obowiązki attaché obrony przy polskiej ambasadzie w Waszyngtonie objął gen. bryg. pilot Cezary Wiśniewski. O zapełnienie wakatu prezydent apelował w jednym z listów jeszcze w marcu.

Share
Ponaglenia prezydenta odniosły skutek. Mamy attaché obrony w USAŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d29du0i

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o objęciu stanowiska przez gen. bryg. pilota Cezarego Wiśniewskiego na Twitterze.

Obsada stanowisk attaché obrony w kluczowych państwach NATO, m.in. w USA, była tematem jednego zlistów, jakie do szefa MON wysłał w połowie marca prezydent Andrzej Duda.Prezydent napisał, że oczekuje od ministra niezwłocznego podjęcia stosownych działań w celu rozwiązania tej sytuacji. Drugi list dotyczył tworzenia dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

d29du0i

Prezydent ponaglał

Szef MON odpisał, że we wszystkich wskazanych przez prezydenta miejscach kandydaci na attaché zostali już wskazani i sprawdzała ich Służba Kontrwywiadu Wojskowego; procedurę przeszedł m.in. ówczesny inspektor Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Cezary Wiśniewski.

Dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski po odpowiedzi ministra poinformował, że prezydent nie jest usatysfakcjonowany i nosi się z zamiarem kontynuowania korespondencji. Następnie szef BBN Paweł Soloch zaprosił na spotkanie z prezydentem ministra wraz z wiceministrami, szefem Sztabu Generalnego WP i najważniejszymi generałami.

Ze spotkania wyszedł zadowolony

Spotkanie odbyło się 31 marca w BBN.Po jego zakończeniu prezydent powiedział, że jest z niego zadowolony. Zapewnił też, że chce przestrzegania zasady jego zwierzchnictwa nad wojskiem za pośrednictwem ministra.

Gen. Wiśniewski w listopadzie 2016 r. został inspektorem Sił Powietrznych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Od lutego 2016 r., kiedy Macierewicz zdecydował o wznowieniu badania katastrofy smoleńskiej, Wiśniewski był Inspektorem MON ds. Bezpieczeństwa Lotów i szefem Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (samą katastrofą smoleńską zajmuje się podkomisja w ramach KBWLLP kierowana przez dr. Wacława Berczyńskiego). Natomiast od listopada 2015 r. Wiśniewski dowodził przez cztery miesiące 4 Skrzydłem Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Generał był pierwszym polskim pilotem, który spędził w powietrzu tysiąc godzin na samolotach F-16.

d29du0i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29du0i
Więcej tematów