Trwa ładowanie...

Ponad pół miliona osób opuściło swoje domy z powodu walk na Ukrainie

Ponad pół miliona osób musiało opuścić swoje domy z powodu działań zbrojnych na Ukrainie. Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców poinformowało, że w ciągu miesiąca na wchodzie tego kraju liczba uchodźców wzrosła ponad dwukrotnie.

Share
Ponad pół miliona osób opuściło swoje domy z powodu walk na Ukrainie
Źródło: AFP, fot: Sergei Venyavsky
d2gftq4

Rzecznik organizacji Adrian Edwards powiedział, że co najmniej 260 tysięcy osób znalazło schronienie w innych regionach Ukrainy, a według Moskwy kolejne 260 tysięcy uciekło do Rosji. "Z powodu niespokojnej sytuacji działacze organizacji humanitarnych nie byli w stanie ocenić sytuacji uchodźców w rejonie Ługańska. Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców zamierza zbadać tę sprawę w ciągu tego tygodnia, zakładając że sytuacja na to pozwoli" - powiedział Adrian Edwards.

Rzecznik Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców dodał, że liczba osób, które opuściły swoje domy może być znacznie zaniżona, ponieważ wiele z nich nie zgłasza zmiany miejsca pobytu.

Z informacji ONZ wynika, że 1 września w rejonie działań zbrojnych na Ukrainie pozostawało około dwóch milionów dwustu tysięcy osób.

d2gftq4

Podziel się opinią

Share
d2gftq4
d2gftq4
Więcej tematów