Trwa ładowanie...

Ponad 80 muzułmańskich kobiet wystawiono na sprzedaż. "Wystawiali mnie jako niewolnika"

O bulwersującym incydencie w Indiach napisały zagraniczne media. Ponad 80 muzułmanek zostało wystawionych na fałszywej aukcji internetowej na portalu GitHub. Zdjęcie kobiet przesłano na platformę z opisem o treści "Oferta dnia Sulli". "Sulli" to wulgarne, obraźliwe określenie używane wobec kobiet wyznających islam.

Protest muzułmańskich kobiet w indyjskim Bombaju/ Zdjęcie ilustracyjneProtest muzułmańskich kobiet w indyjskim Bombaju/ Zdjęcie ilustracyjneŹródło: EASTNEWS, fot: AP/Associated Press/East News
dbq6xyb
dbq6xyb

Zdjęcia z obraźliwymi podpisami znalazła w sieci jednak z kobiet, która się na nich znalazła. Zawiadomił ją o tym znajomy, przesyłając link do fałszywej aukcji. Z obywatelką Indii rozmawiała agencja Associated Press. Skandaliczną sprawę opisał także portal Channelnewsasia.

Hana Mohsin Khan jest pilotką linii lotniczych. - Czwarte zdjęcie było moje. Dosłownie wystawiali mnie na aukcję jako swojego niewolnika (...). Przeszywa mnie dreszcz. Jestem po prostu wściekła - mówiła dziennikarzom.

Według 34-letniej Sanii Ahmad, która również znalazła się na załączonych fotografiach, "aukcja" jest tworem autorstwa hinduskich "farm trolli internetowych". Aktywność tych grup nasiliła się zwłaszcza w trakcie ostatnich kilku lat. Znaczna część tych społeczności sprzeciwia się tradycjom muzułmańskim na terenie Indii.

Zobacz też: Koncesja dla TVN. "Nieudolna próba zwrócenia uwagi USA"

AFP cytuje też Fatimę Khan, indyjską dziennikarką , która także znalazła się wśród muzułmanek wystawionych na "aukcję" przez internetowych anonimów. Jej zdaniem, incydent ten pasuje do schematu działania farm trolii w Indiach.

"Muzułmańscy mężczyźni są linczowani, muzułmańskie kobiety są nękane i sprzedawane w internecie. Kiedy to się skończy?" - brzmi jej wpis an Twitterze.

dbq6xyb

Działalność "farm trolli" w Indiach jest bardzo brutalna i często opiera się na nękaniu ludzi. Wiele ofiar tego rodzaju ataków - wśród nich m.in. aktywiści, działacze społeczni, dziennikarze - musieli zamknąć swoje profile i wycofać się z mediów społecznościowych.

Portal GitHub poinformował, że zawiesił konta użytkowników, twierdząc, że naruszyli jego zasady dotyczące nękania, dyskryminacji i nawoływania do przemocy. Policja w Delhi bada sprawę, ale nie ustaliła jeszcze tożsamości sprawców.

Wielu spośród 170 milionów muzułmanów w Indiach twierdzi, że czuje się obywatelami drugiej kategorii od czasu dojścia do władzy hinduskiej partii BJP premiera Narendry Modiego w 2014 roku.

Źródło: chanelnewsasia, bbc.com, Twitter, AFP

dbq6xyb

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dbq6xyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbq6xyb
Więcej tematów