Trwa ładowanie...

Makabryczne nagrania z Indii. Dziesiątki ciał w Gangesie

Dramatycznie rozwija się sytuacja epidemiczna w Indiach. Do sieci trafiły nagrania, na których widać dziesiątki ciał dryfujących w Gangesie. Hindusi twierdzą, że zwłoki wrzucono do rzeki z powodu przepełnienia krematoriów.

Makabryczne nagrania z Indii. Dziesiątki ciał w GangesieMakabryczne nagrania z Indii. Dziesiątki ciał w GangesieŹródło: East News
d30cx9h
d30cx9h

Walka z pandemią koronawirusa w Indiach przybrała tragiczny obraz. Dziennie w kraju umiera 4000 osób, a do tej pory zaszczepionych zostało zaledwie 2,5 proc. populacji.

Do sieci trafiły nagrania, na których widać jak Gangesem w wstanie Uttar Pradesh spływają dziesiątki ciał martwych Hindusów. Te makabryczne informacje potwierdził należący do Al Jazeery serwis AJ+, podając, że łącznie doliczono się około 150 ciał. Zdaniem lokalnych mieszkańców zwłoki trafiły do rzeki, ponieważ krematorich, w których palone są ciała pacjentów zmarłych na COVID-19 są już przepełnione.

Dramat Indii oczami polskiej pisarki

Winą za sytuację w Indiach po części obarczani są organizatorzy festiwali religijnych, o których mówiła dla Wirtualnej Polski mieszkająca w mieście Ćenny Kinga Kowalska Kirpalani. - Od tego się właściwie zaczęła pogarszać sytuacja. W Indiach takie festiwale są niezwykle popularne, a wielu Hindusów bardzo poważnie traktuje swoją religię. Trudno im zrezygnować z udziału w takim święcie - powiedziała Polka.

d30cx9h

Na temat sytuacji w Indiach wypowiedziała się mieszkająca od 40 lat Delhi polska pisarka Maria Puri. - Krematoria pracują do późnej nocy, a codziennie rano, do 10-11, mają już tyle rejestracji, że muszą odmawiać, bo na więcej nie ma miejsca. (...) Ludzie czekają po 10-15 godzin w kolejce i ciała się psują, bo jest już ponad 40 stopni. Ale muszą czekać, bo nie mają innego wyjścia - powiedziała kobieta w wywiadzie dla PAP.

Puri podkreśliła, że tragiczna sytuacja dotyczy absolutnie wszystkich bez względu na status społeczny. - Nawet jeśli ktoś ma wykupione najlepsze ubezpieczenie zdrowotne, to i tak nie dostanie się do szpitala, bo po prostu nie ma wolnych łóżek. Co może zrobić biedniejsza osoba na ulicy? Może tylko tam umrzeć - stwierdziła.

W ocenie Polki sytuacja w Indiach przypomina obecnie czas wojny. Panuje chaos, z którym kompletnie nie radzą sobie władze.

d30cx9h

Zobacz też: Policja pod domem Kaczyńskiego. "Pisowski organ". Były szef MSWiA uderzył w komendantów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30cx9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30cx9h
Więcej tematów