Trwa ładowanie...
d3p5m9k
IAR

Ponad 130 osób uwięzionych pod gruzami apartamentowca na Tajwanie

• Dramatyczna akcja ratownicza w mieście Tainan na południu Tajwanu
• Jak informują miejscowe władze, pod gruzami apartamentowca, który zawalił się wskutek trzęsienia ziemi, znajdują się w sumie 132 osoby
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 130 osób uwięzionych pod gruzami apartamentowca na Tajwanie
(Twitter)
d3p5m9k

Do co najmniej 18 ofiar śmiertelnych wzrósł bilans trzęsienia ziemi na południu Tajwanu w mieście Tainan - podały lokalne służby ratownicze. Według władz lokalnych ok. 130 osób wciąż jest uwięzionych pod gruzami.

Oprócz ofiar śmiertelnych rannych zostało ponad 500 osób, z których 24 odniosły poważne obrażenia.

d3p5m9k

Ekipy ratunkowe sądzą, że 29 osób z ponad 130 wciąż pozostających pod gruzami jest w dużo łatwiej dostępnych dla ratowników miejscach niż pozostała setka osób - informował przedstawiciel lokalnych władz, cytowany przez agencję Reutera.

W Tainan, w pobliżu którego znajdowało się epicentrum, zawaliło się kilka budynków - w tym 17-piętrowy wieżowiec zamieszkiwany przez 256 osób.

W wyniku trzęsienia o sile 6,4 w skali Richtera w kraju zawaliły się liczne budynki, w innych zapadły się niektóre piętra. W 168 tys. gospodarstw domowych odnotowano przerwy w dostawie elektryczności, a w 40 tys. okresowo brakowało wody.

Tajwan znajduje się na styku dwóch wielkich płyt tektonicznych, w związku z czym wyspa jest regularnie nawiedzana przez trzęsienia.

d3p5m9k

W 1999 r. doszło do trzęsienia o sile 7,6 w skali Richtera, które spowodowało śmierć 2,4 tys. osób. Ostatnie przed piątkowym trzęsienie ziemi miało miejsce w czerwcu 2013 r. Życie straciły wówczas cztery osoby. Doszło go licznych obsunięć gruntu i zawaleń budynków.

Zobacz również: Świątynia na Tajwanie w kształcie buta

d3p5m9k

Podziel się opinią

Share
d3p5m9k
d3p5m9k
Więcej tematów