Trwa ładowanie...
d2drhv3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ponad 10 rakiet eksplodowało koło ambasady Rosji w Syrii

Co najmniej dziesięć pocisków rakietowych eksplodowało w czwartek w bezpośrednim sąsiedztwie ambasady rosyjskiej w Damaszku, wyrządzając szkody materialne - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Poprzednio wydarzyło się to 13 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 10 rakiet eksplodowało koło ambasady Rosji w Syrii
(AFP, Fot: Abd Doumany)
d2drhv3

Rosja, która jest sojusznikiem reżimu syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, rozpoczęła oficjalnie 30 września bezpośrednie bombardowania lotnicze celów militarnych w Syrii należących do sił Państwa Islamskiego. W ten sposób rozpoczęła bezpośrednią interwencję w przebieg wojny domowej w Syrii, która trwa od marca 2011 roku.

Gdy 13 października ostrzelano ambasadę Rosji w Damaszku, zaczynała się manifestacja poparcia dla tego kraju za interwencję w Syrii. Wybuch pocisków spowodował panikę wśród około trzystu zwolenników rządu w Damaszku, które zgromadziły się rano przed budynkiem ambasady Rosji, żeby podziękować za działania rosyjskich sił.

d2drhv3

Podziel się opinią

Share

d2drhv3

d2drhv3
Więcej tematów