Trwa ładowanie...
d1yzgl9

Pomorskie. Alert RCB. Chodzi o zakaz zbliżania się do plaży

"Zakaz zbliżania się do plaży między Gdańskiem Brzeźno a Mikoszewem" - taki komunikat na Twitterze opublikowało Rządowe Rządowe Centrum. Ograniczenia obowiązywać będą od poniedziałku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomorskie. Alert RCB: Zakaz zbliżania się do plaży w Gdańsku i pow. nowodworskim / foto ilustracyjne
Pomorskie. Alert RCB: Zakaz zbliżania się do plaży w Gdańsku i pow. nowodworskim / foto ilustracyjne (PAP, Fot: Marcin Gadomski)
d1yzgl9

RCB alert skierowało do osób przebywających w Gdańsku i w powiecie nowodworskim (woj. pomorskie). "Jutro (14.09) i we wtorek (15.09) neutralizacja min morskich. Od 8.00 do 15.00 na odcinku Gdańsk Brzeźno – Mikoszewo będzie obowiązywał zakaz zbliżania się do plaży" - czytamy w komunikacie. Powodem jest usuwanie niebezpiecznych min, które znajdują się na dnie Wisły Śmiałej nieopodal jej ujścia do Zatoki Gdańskiej.

Jak informuje Urząd Morski, na czas operacji wyznaczona została strefa bezpieczeństwa, w której obowiązywał będzie bezwzględny zakaz wchodzenia do wody, rybołówstwa, a także wszelki prac podwodnych. Działania prowadzone będą przez Grupę Nurków Minerów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Pomorskie. Usuwanie niebezpiecznych min typu GC

Niebezpieczne obiekty to niemieckie miny typu GC pochodzące z okresu II wojny światowej. Ich usunięcie jest niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa żeglugi w tym rejonie.

d1yzgl9

Urząd Morski wyznaczył dodatkowy termin zapasowy, gdyby warunki pogodowe uległy pogorszeniu. Nową datą będzie wówczas 21-25 września. Przypomnijmy, że planowana akcja będzie drugą w tym roku przeprowadzaną na wodach Zatoki Gdańskiej. Pierwsza odbyła się w czerwcu.

Miny zostały zlokalizowane podczas kontrolnych pomiarów hydrograficznych wykonywanych przez pracowników Urzędu Morskiego w Gdyni (Wydział Pomiarów Morskich). Długość takiego obiektu to ok. 220 cm, średnica 70 cm, masa ok. 1000 kg, a zawarty w niej materiał wybuchowy to heksanit. Jeden obiekt zalega na głębokości 7,7 m, drugi na głębokości na 4,1m.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekonstrukcja rządu. PiS wymieni Ziobrę na Kosiniaka? Wicemarszałek oburzony

Źródło: Twitter, Urząd Morski

d1yzgl9

Podziel się opinią

Share
d1yzgl9
d1yzgl9
Więcej tematów