Trwa ładowanie...

Pomoc dla Ukrainy. Lista organizacji z Polski i Ukrainy

Wywołana przez Rosję wojna na Ukrainie sprawiła, że setki tysięcy Ukraińców ruszyło w kierunku Polski. To właśnie w naszym kraju szukają schronienia, bezpieczeństwa, spokoju. Dlatego tak ważna jest nasza pomoc i wsparcie - zakwaterowanie, transport, jedzenie, ubrania, ale także wsparcie prawne i medyczne. Jak pomóc? Poniżej znajdziesz najważniejsze organizacje zajmujące się pomocą.

Przemyśl, 27.02.2022. Konwój z pomocą humanitarną przygotowuje się do wyjazdu z magazynu z darami z całej Polski, 27 bm. w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Pomoc trafi na Ukrainę. (mr) PAP/Darek DelmanowiczPrzemyśl, 27.02.2022. Konwój z pomocą humanitarną przygotowuje się do wyjazdu z magazynu z darami z całej Polski, 27 bm. w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Pomoc trafi na Ukrainę. (mr) PAP/Darek DelmanowiczŹródło: PAP, fot: PAP/Darek Delmanowicz
d4lvby0
d4lvby0

Zbiórki prowadzone przez polskie organizacje:

Organizacje z Ukrainy:

Lawinowo rośnie zaangażowanie żołnierzy WOT w pomoc ukraińskim uchodźcom, których coraz więcej napływa do naszego kraju. Brygady OT z Podkarpacia i Lubelszczyzny wydelegowały do zadań już po kilkuset żołnierzy, którzy w bardzo szerokim zakresie wspierają pracę punktów recepcyjnych i informacyjnych na polsko – ukraińskiej granicy.

d4lvby0

Żołnierze WOT rejestrują uchodźców, wydają ciepłe posiłki, kanapki i herbatę, kierują ruchem, zapewniają transport do miejsc czasowego pobytu, na dworcach pomagają w przemieszczaniu się osobom starszym i niepełnosprawnym oraz wykonują wiele innych czynności zabezpieczających przyjęcie ofiar rosyjskiej napaści na Ukrainę. Żołnierze WOT są we wszystkich punktach recepcyjnych na ścianie wschodniej.

WOT tworzy Grupy Wsparcia Relokacji Uchodźców

Każda z piętnastu Brygad Obrony Terytorialnej WOT wydzieli na korzyść wojewodów co najmniej po jednej kilkudziesięcioosobowej Grupie Wsparcia Relokacji Uchodźców. Celem działania grup będzie wsparcie administracji państwowej i samorządowej w organizacji i funkcjonowaniu punktów recepcyjnych, informacyjnych, czasowej dyslokacji i innych rozwijanych na potrzeby przyjęcia uchodźców z Ukrainy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lvby0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d4lvby0
Więcej tematów