Trwa ładowanie...
dmezb29

Polskie pielęgniarki legalnie w Niemczech

Pielęgniarki z Polski i innych krajów wschodnioeuropejskich będą mogły w ramach trzyletniego kontraktu opiekować się w Niemczech osobami niedołężnymi, wymagającymi stałej pielęgnacji w domu. Oficjalnie poinformował o tym we wtorek w Norymberdze Federalny Urząd Pracy.

dmezb29
dmezb29

Urząd Pracy jednocześnie zastrzegł, że zasada ta będzie obowiązywała tylko wtedy, gdy nie uda się znaleźć na miejscu wykwalifikowanych pracownic.

Rząd niemiecki przyjął rozporządzenie o dopuszczeniu do pracy pielęgniarek z krajów kandydujących do Unii Europejskiej w połowie grudnia zeszłego roku.

Decyzja ta, podyktowana kłopotami rodzin, mających na utrzymaniu osoby niedołężne, stanowi wyłom w niemieckim prawodawstwie, które zakazuje legalnej pracy obywatelom spoza Unii.

W Niemczech pracuje już nielegalnie kilkanaście tysięcy polskich pielęgniarek. Opieka nad niepełnosprawnym jest tu bardzo droga, a specjalistki spoza Unii wykonują swą pracę nie gorzej, a do tego taniej. Kwalifikowanej stałej opieki potrzebuje tu 2 miliony ludzi, a według prognoz liczba ta wkrótce wzrośnie o dalsze 800 tysięcy. (and)

dmezb29
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmezb29
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj