Trwa ładowanie...

"Polskie obozy" w serialu "Iwan Groźny z Treblinki". Rzecznik Netflixa odpowiada Mateuszowi Morawieckiemu

Polski premier napisał do szefa amerykańskiej platformy ws. mapy z obozami zagłady z okresu II wojny światowej, które znajdowały się na terytorium obecnej Polski. "Jesteśmy świadomi obaw i pilnie analizujemy sprawę" - odpowiada rzecznik Netflixa.
Share
Rzecznik Netflixa odpowiedział Mateuszowi Morawieckiemu ws. serialu "Iwan Groźny z Treblinki"
Rzecznik Netflixa odpowiedział Mateuszowi Morawieckiemu ws. serialu "Iwan Groźny z Treblinki"Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d1pjn5g

Sprawa dotyczy serialu "Iwan Groźny z Treblinki", który opowiada o Iwanie Demaniuku - ukraińskim zbrodniarzu wojennym i strażniku w Treblince podczas II wojny światowej. W pierwszym odcinku pokazano obozy śmierci umieszczone na współczesnej mapie Polski. Nie zaznaczono, że tereny były wówczas okupowane przez Niemców.

W związku z sytuacją zareagowali politycy Porozumienia, którzy chcą zaprzestania emisji serialu. Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta polecił IPN zbadanie, czy wobec władz amerykańskiej platformy można wyciągnąć konsekwencje prawne. Z kolei Mateusz Morawiecki napisał list do szefa Netflixa Reeda Hastingsa, wzywając m.in. do poprawienia mapy.

d1pjn5g

Głos w sprawie zabrał rzecznik Netflixa, który skomentował nieścisłości historyczne przedstawione w produkcji. "Jesteśmy świadomi obaw dotyczących serialu ‘Iwan Groźny z Treblinki’ i pilnie analizujemy tę kwestię" - napisał w krótkim e-mailu przesłanym redakcji amerykańskiego portalu washingtonpost.com.

Mateusz Morawiecki ma nowy rząd. Bartłomiej Sienkiewicz: "Kompletnie nieinteresujące"

Źródło: washingtonpost.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pjn5g

Podziel się opinią

Share
d1pjn5g
d1pjn5g
Więcej tematów