Trwa ładowanie...
d2s0a3k

Polskie Malediwy niebezpieczne dla zdrowia. Elektrownia apeluje, by nie wchodzić do wody

Polskie Malediwy - tak nazwano zbiornik osadowy popiołów z Elektrowni Adamów we wsi Gajówka (wielkopolskie). Miejsce jest piękne, ale także niebezpieczne dla zdrowia. Elektrownia apeluje, by nie wchodzić do wody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie Malediwy niebezpieczne dla zdrowia
Polskie Malediwy niebezpieczne dla zdrowia (Google Maps, Instagram)
d2s0a3k

Polskie Malediwy. Zbiornik w Gajówce niebezpieczny dla zdrowia

Zbiornik osadowy popiołów z Elektrowni Adamów we wsi Gajówka (wielkopolskie) przyciąga rzesze turystów. Dzieje się tak, odkąd autorzy blogów podróżniczych ochrzcili je "polskimi Malediwami". Nie da się ukryć, miejsce jest piękne. Biały piasek i "krystalicznie czysta woda" zachęcają do tego, by korzystać z uroków tego miejsca. Jednak wejście do wody niesie za sobą poważne zagrożenie.

Walory terenu to niebezpieczne złudzenie, przed którym przestrzega właściciel. Biały piasek to tak naprawdę popiół z elektrowni. Czysta woda ma bardzo wysoki wskaźnik zasadowości i moczenie w niej nóg czy rąk grozi poparzeniami.

Polskie Malediwy. Elektrownia apeluje, by nie wchodzić do wody

- Miejsce jest piękne, ale to teren zamknięty, gdzie nie wolno wchodzić. Woda ma wysoki odczyn zasadowy i moczenie w niej nóg czy dłoni szkodzi skórze. Zbiornik Gajówka nie jest terenem rekreacyjnym - mówi Maciej Łęczycki, rzecznik prasowy Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. - Odkąd miejsce stało się popularne, turyści regularnie niszczą okalające je płoty. Organizują pikniki i grille, za nic mają widoczne ostrzeżenia - dodaje.

d2s0a3k

Spółka nie chce, by reklamować teren osadnika we wsi Gajówka dopóki nie zostaną ustalone z gminą zasad korzystania z atrakcji turystycznej. W przyszłości ma powstać taras widokowy, który pozwoli podziwiać "polskie Malediwy" z bezpiecznej odległości.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka złożył życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwości nie zabrakło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s0a3k

Podziel się opinią

Share
d2s0a3k
d2s0a3k
Więcej tematów