Trwa ładowanie...
d35ijdq

Polskie biura podróży bezpieczne

Korzystając z oferty polskich biur podróży można liczyć na udany urlop i czuć się bezpiecznie - zapewnia Polska Izba Turystyki.

Share
d35ijdq

Zdaniem prezesa Izby, Jana Korsaka, oferta polskich biur podróży jest na światowym poziomie i niczym nie odbiega od ofert biur zagranicznych. Jan Korsak dodaje, że polskie prawo jest tak skonstruowane, że chroni klientów biur podróży.

Polska Izba Turystyki wydała specjalny informator, który zawiera listę wszystkich zrzeszonych w Izbie członków i porady praktyczne dla klientów, uzupełnione adresami polskich placówek dyplomatycznych za granicą.

Zdaniem Korsaka sytuacja ekonomiczna Polaków pogarsza się i biura turystyczne starają się dostosować do aktualnych potrzeb i możliwości klientów, dostosowując swoje oferty do ich życzeń.

W okresie od stycznia do kwietnia tego roku, za granicę wyjechało ponad 11% mniej Polaków, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. W stosunku do roku 2000 - w ubiegłym roku, w celach turystycznych wyjechało niemal 20% Polaków mniej.

d35ijdq

Polscy turyści najczęściej odwiedzali Niemcy, Słowację i Czechy, a w następnej kolejności - Włochy, Austrię, Francję i Chorwację. W dalszym ciągu popularne są Turcja, Egipt i Tunezja. Coraz więcej polskich turystów jeździ do Portugalii. Wzrasta także zainteresowanie imprezami objazdowymi, z bogatą ofertą zwiedzania.

Skargi na organizatorów wyjazdów turystycznych można wnosić do miejscowego wojewody, lub - w przypadku skarg na członka Polskiej Izby Turystyki - do niej samej. Zażalenia klientów rozpatrują także organizacje konsumenckie oraz sądy.(iza)

Więcej zobacz: www.pit.org.pl

d35ijdq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ijdq
d35ijdq
Więcej tematów