Trwa ładowanie...

Polski gang z Londynu rozbity. Zatrzymania na Wyspach i w Białymstoku

Polska i brytyjska policja rozbiły gang polskich sutenerów z Londynu. W Londynie i Białymstoku zatrzymano 6 mężczyzn podejrzanych o prowadzenie agencji towarzyskich w brytyjskiej stolicy.
Share
Polski gang z Londynu rozbity. Zatrzymania na Wyspach i w Białymstoku
Polski gang z Londynu rozbity. Zatrzymania na Wyspach i w BiałymstokuŹródło: CBŚP
d3sxpl1

Akcję przeprowadzono w ubiegłym tygodniu jednocześnie w Londynie, Kent, Northamptonshire i West Yorkshire, oraz w Polsce, na terenie Białegostoku, wynika z informacji przekazany przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

Polscy policjanci skoordynowali swoje plany ze stroną brytyjską i niemal jednocześnie w Anglii zatrzymano pięć osób natomiast w Polsce jedną. Wszyscy są Polakami, mają od 29 do 55 lat.

Według śledczych 32-letni mieszkaniec Białegostoku był prawdopodobnego liderem grupy przestępczej i organizatorem całego procederu.

d3sxpl1

Zobacz też: Ostrzeżenie z IMGW. To będzie ciężka wiosna. Pogoda długoterminowa

Polscy i brytyjscy funkcjonariusze przeszukali także mieszkania podejrzanych i zabezpieczyli m.in. pieniądze.

Z ustaleń śledztwa wynika, że kierowana przez zatrzymanego mężczyznę grupa działała od 2019 r. Przestępcy zakładali i prowadzili agencje towarzyskie w Wielkiej Brytanii, głównie w Londynie.

d3sxpl1

Polski gang z Londynu rozbity. Zatrzymania na Wyspach i w Białymstoku

"W agencjach było zatrudnionych nawet kilkadziesiąt kobiet różnych narodowości, a zyski były transferowane do Polski, gdzie inwestowano je np. w nieruchomości" - przekazała Prokuratura Krajowa.

32-latkowi z Białegostoku za kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, ułatwiania prostytucji i czerpania z niej korzyści grozi kara nawet 10 lat więzienia. Polacy zatrzymani na Wyspach będą odpowiadać przed brytyjskim sądem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sxpl1

Podziel się opinią

Share
d3sxpl1
d3sxpl1
Więcej tematów