Trwa ładowanie...
film

Polski film o cudzie Jana Pawła II wyświetlono w Rzymie

W polskim kościele św. Stanisława w Rzymie odbył się w środę pokaz filmu dokumentalnego "Santo Subito. Niewyjaśnione uzdrowienie" w reżyserii Grzegorza Tomczaka. To historia wybranego do beatyfikacji Jana Pawła II cudu, przypisywanego wstawiennictwu papieża.

Share
Polski film o cudzie Jana Pawła II wyświetlono w Rzymie
Źródło: AFP
d3nqklm

Film opowiada o przypadku francuskiej zakonnicy siostry Marie Simon-Pierre ze zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego, u której w czerwcu 2005 roku - a zatem dwa miesiące po śmierci papieża - po modlitwach do niego w całej wspólnocie zakonnej doszło do nagłego, niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia ustąpienia objawów zaawansowanej choroby Parkinsona.

Uzdrowienie to, uznane za cud i zatwierdzone dekretem papieża Benedykta XVI, było wcześniej przedmiotem wnikliwych badań trybunału kościelnego we Francji, a następnie lekarzy, teologów i kardynałów z watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

W projekcji, zorganizowanej między innymi z inicjatywy ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej, udział wzięli przedstawiciele polskiego duchowieństwa z Rzymu i Watykanu.

Film wyemituje Telewizja Polska w przeddzień beatyfikacji Jana Pawła II, w sobotę 30 kwietnia w programie 1.

d3nqklm

Podziel się opinią

Share
d3nqklm
d3nqklm
Więcej tematów