Trwa ładowanie...

Polski drób znowu może być eksportowany do Chin

Po prawie dwóch latach przerwy chiński rynek ponownie został otwarty dla eksportu polskiego mięsa drobiowego.

Polski drób znowu może być eksportowany do ChinŹródło: iStock.com
dji7k1h
dji7k1h

Generalna Administracja Celnej Chińskiej Republiki Ludowej przywróciła prawa do eksportu polskiego drobiu. Prawo to będzie miało pięć zakładów mięsa drobiowego oraz jedna chłodnia.

Obostrzenia eksportu polskiego drobiu do Chin

Do Chin będzie mogło być wysłane mięso drobiowe wyprodukowane po 19 lipca 2018 roku, a wysyłkom będzie musiało towarzyszyć świadectwo zdrowia dla mięsa i produktów mięsnych. Krajowa Rada Drobiarska mimo to uważa, że prawo eksportu jest jednym z najbardziej znaczących sukcesów na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

*Polski drób mógł być już wcześniej eksportowany do Chin. Jednak ze względu na wystąpienia w Polsce ptasiej grypy – Chiny wstrzymały handel w grudniu 2016 roku. *

Warto zaznaczyć, że Polska jest największym producentem drobiu w Europie i obecnie jedynym krajem europejskim, który ma możliwość eksportu drobiu do Chin. Poza Polską taką możliwość ma jedynie pięć krajów na świecie – między innymi USA i Brazylia.

dji7k1h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dji7k1h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj