d4emwnz

Polska-USA: mecz o honor wygraliśmy 3:1

Emmanuel Olisadebe fetuje zdobycie gola (PAP/EPA-Jimin Lai)
Polska pokonała 3:1 Stany Zjednoczone w meczu piłkarskich mistrzostw świata. Był to ostatni występ Polaków na Mundialu.

d4emwnz
d4emwnz

Szansę na awans do jednej ósmej finału polska reprezentacja straciła po przegranym meczu z Portugalią.

Po pierwszej połowie Polska prowadziła 2:0 po bramkach Emanuela Olisadebe i Pawła Kryszałowicza. W drugiej połowie gola dla naszej reprezentacji zdobył Marcin Żewłakow.

Radość piłkarzy polskiej reprezentacji (PAP/EPA-Kim Jae-Hwan)
Źródło: Radość piłkarzy polskiej reprezentacji (PAP/EPA-Kim Jae-Hwan)

Honorowego gola dla Amerykanów strzelił w 83. minucie meczu Landon Donovan. Polacy mieli szansę na wyższe zwycięstwo. Niestety rzutu karnego podyktowanego za faul na Pawle Kryszałowiczu nie wykorzystał Maciej Żurawski.

Mimo porażki Stany Zjednoczone awansowały do następnej rundy, dzięki zwycięstwu Korei Południowej nad Portugalią.

Gospodarze mistrzostw pokonali Portugalczyków 1:0. Reprezentacja Portugalii kończyła mecz w dziewiątkę. Z grupy D do jednej ósmej finału awansują Stany Zjednoczone i Korea Południowa. (and)