Trwa ładowanie...
dfh6gaj

"Polska się zbroi. I wszyscy milczą". Łukaszenka o zagrożeniu z Zachodu

- Polska wyda na obronę 50 mld dol. I wszyscy milczą - powiedział Alaksandr Łukaszenka podczas "Wielkiej Rozmowy z Prezydentem". Zaatakował także polskie media i stwierdził, że to zachodni sąsiad jest większym zagrożeniem niż wschodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr Łukaszenka (PAP)
dfh6gaj

Białoruski prezydent spotyka się w Mińsku z przedstawicielami białoruskich i rosyjskich mediów, ekonomistami, politologami.

Poruszył temat zbrojenia i polskich mediów.

"Rosjanie nie instalują pocisków za Moskwą na Zachód"

- Polska do 2026 r. wyda na obronę 50 mld dol. I wszyscy milczą. A jeśli jutro ktoś napisze, że Rosja zamierza umieścić na zachód od Moskwy dodatkowy pułk, byłby krzyk na cały świat. Więc wprowadźmy jeden standard reagowania na takie fakty – cytuje słowa Łukaszenki belsat.eu.

dfh6gaj

- Rosja nie umieszcza rakiet za Moskwą na Zachód, żeby skierować je na Białoruś, a po co Polsce tego trzeba. Trwa wojna informacyjna na świecie i nie daj Boże, żeby się nie przekształciła w prawdziwą - skomentował.

Zaznaczył, że wciąż pojawiają się nowe punkty napięcia.

Łukaszenka o polskich mediach

Skrytykował także polskie media o rozpalanie konfliktów. Ocenił, że z pewnością jest problem ze Wschodem, ale jeszcze większy z Zachodem. O atakach ze strony rosyjskim mediów powiedział, że robią to, "by nie stracić Białorusi".

Mówił także, że "polityka zagraniczna Białorusi prowadzona jest wyłącznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zachowania pokoju. - Jesteśmy przeciwni wszelkim przejawom agresji - dodał.

dfh6gaj

Rosja - sojusznik

Jednocześnie skrytykował Rosję za propagandę przeciwko Ukrainie.

Białoruski prezydent zapewnił, że nie ma mowy o włączeniu jego kraju do Rosji. Jednak jest za wprowadzeniem wspólnej waluty z Rosją. - Oczywiście, to będzie rubel, Nie będzie to rubel rosyjski ani białoruski. To będzie nasz wspólny rubel - powiedział, cytowany przez russia.ru. Łukaszenka mówił, że zawsze z Rosją będą sojusznikami, niezależnie jakby się nie kłócili.

Dodał także, że zwykli Rosjanie są życzliwi dla Białorusinów, więc "czemu ci mają w nich rzucać kamieniami".

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

dfh6gaj

Źródło: belta.by/russia.ru/belsat.eu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfh6gaj

Zobacz także: Jasna deklaracja ministra rządu PiS ws. 500 plus na pierwsze dziecko

dfh6gaj

Podziel się opinią

Share
dfh6gaj
dfh6gaj
Więcej tematów