Trwa ładowanie...
d1ywq8j

Białoruś i Arabia Saudyjska nałożyły embargo na polską wołowinę. Ma to związek nie tylko z nielegalnym ubojem

Białoruś i Arabia Saudyjska nałożyły embargo na polską wołowinę. Decyzja ta jest pokłosiem afery związanej z nielegalnym ubojem bydła w Polsce. Na decyzję Białorusi wpływ mogła mieć również choroba szalonych krów wykryta na terenie Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś i Arabia Saudyjska nałożyły embargo na polską wołowinę.
Białoruś i Arabia Saudyjska nałożyły embargo na polską wołowinę. (123RF)
d1ywq8j

Białoruś i Arabia Saudyjska nałożyły embargo na polską wołowinę

O tym, że Białoruś i Arabia Saudyjska nałożyły embargo na polską wołowinę poinformowała RMF24. Zakaz wwożenia do tych krajów mięsa pochodzącego z polskich krów ma z pewnością związek z aferą, która ujrzała światło dzienne kilka tygodni temu. Reportaż TVN24 ujawnił informacje dotyczące nielegalnego uboju krów w Ostrowi Mazowieckiej. Pod osłoną nocy dochodziło tam do uboju chorego bydła. Zdarzało się, że krowy padały jeszcze w drodze do ubojni, a mimo to mięso z nich trafiało na sklepowe półki w 14 krajach Europy.

Białoruś: embargo nakłada z powodu wykrytej choroby

Białoruś oprócz embargo na polską wołowinę zawiesza również dostawy polskiego bydła. Takie podejście może mieć związek z chorobą szalonych krów, którą w styczniu zdiagnozowano na Dolnym Śląsku. Był to jednak pojedynczy przypadek.

d1ywq8j

Embargo uderzy w polską markę

Embargo nałożone przez Białoruś i Arabię Saudyjską nie będzie wiązało się z dużymi stratami finansowymi, ponieważ handel wołowiną na tych rynkach nie jest zbyt duży. Konsekwencje embargo będą wiązały się raczej z kwestią pogorszenia wizerunku polskich producentów.

d1ywq8j

Podziel się opinią

Share

d1ywq8j

d1ywq8j
Więcej tematów