Trwa ładowanie...
d2ivujt

Polska przywróciła kontrole graniczne. Nie wpuszczono 40 osób

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński poinformował, że prawa wjazdu odmówiono już ok. 40 osobom, a na liście jest ponad 130 kolejnych. - Chodzi o to, by rozpoznać zagrożenie i uniemożliwić terrorystom wjazd do Polski - tłumaczył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Zieliński poinformował o pierwszych zakazach wjazdu w związku z czasowymi kontrolami na granicy
Jarosław Zieliński poinformował o pierwszych zakazach wjazdu w związku z czasowymi kontrolami na granicy (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2ivujt

W związku ze szczytem w sprawie bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji czasowo przywróciło kontrole na granicach. Przyczyną jest chęć powstrzymania przed wjazdem do Polski osób, które mogłyby stanowić ryzyko bezpieczeństwa dla naszego kraju, a także porządku publicznego.

Jak poinformował Jarosław Zieliński, od niedzieli wjazdu do Polski odmówiono około 40 osobom. - Kolejne ponad 130 osób jest na listach, w ewidencji i jeżeli będą chciały przyjechać do naszego kraju, także zostaną zatrzymane. Chodzi o to, by rozpoznać zagrożenie i uniemożliwić wjazd terrorystom - wyjaśniał w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA.

d2ivujt

- ABW ma swoje sposoby na rozpoznanie osób, które mogą takie zagrożenie stanowić. Straż Graniczna dysponując tymi listami dokonuje kontroli na granicach - dodał Zieliński. Minister przyznał też, że dzięki kontrolom zatrzymywane są także osoby np. ścigane listami gończymi. Kontrola graniczna potrwa do 16 lutego. W Warszawie obowiązuje stopień alarmowy ALFA i wzmożona czujność w cyberprzestrzeni BRAVO.

Zobacz także: Kolejny wypadek kolumny SOP. Gronkiewicz-Waltz mówi o skandalu

Źródło: Polskie Radio 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ivujt

Podziel się opinią

Share

d2ivujt

d2ivujt
Więcej tematów