Trwa ładowanie...
dlvzsie
dzieci

Polska przekaże większe środki na UNICEF

Polska przekaże większe środki na działalność UNICEF-u. Ponadto rząd obiecał większe zaangażowanie w działalność Funduszu. To rezultaty spotkania wiceprezydent UNICEF, Rimy Salah i polskiego wiceministra spraw zagranicznych Janusza Stańczyka.

Share
dlvzsie

Salah prosiła wiceministra spraw zagranicznych o zwiększenie zaangażowania Polski w sprawy organizacji. Jak podkreśliła, Janusz Stańczyk obiecał jej większe dotacje dla UNICEF-u.

Rima Salah zaproponowała także, by Polska chętniej dzieliła się swoimi doświadczeniami z sąsiadami i państwami całego świata,

Wiceprezydent organizacji żali się, że w Funduszu pracuje niewielu Polaków, a zwłaszcza ludzi młodych. Rima Salah chciałaby, aby do UNICEF-u przystąpiło więcej polskiej młodzieży. Polski rząd obiecał, że "zwróci uwagę na tę sprawę".

dlvzsie

Rima Salah uważa, że jej wizyta w Polsce jest sentymentalną i symboliczną podróżą. Podkreśla, że nasz kraj odegrał bardzo ważną rolę w tworzeniu UNICEF-u. Ale także teraz, jej zdaniem, wizyta w Polsce jest bardzo ważna. Ocenia, że w Polsce zmienia się społeczeństwo i przechodzi wyraźną transformację.

Rima Salah odwiedziła także dzieci na warszawskiej Pradze Północ. Rozmawiała z młodzieżą ze Stowarzyszenia Dzieci Ulicy. Po tym spotkaniu powiedziała, że zauważyła, że nawet w Polsce dzieci borykają się u ubóstwem, izolacją społeczną i brakiem dzieciństwa.

Okazją do złożenia wizyty w Polsce są także krajowe obchody 60. rocznicy powstania Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci. To pierwsza wizyta Rimy Salah w Polsce.

dlvzsie

Podziel się opinią

Share
dlvzsie
dlvzsie
Więcej tematów