Trwa ładowanie...

Polska Press ma nowego prezesa. Został powołany mimo decyzji sądu

Marcin Dec został nowym prezesem Polska Press. Stało się to mimo decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, wstrzymującej przejęcie wydawnictwa przez PKN Orlen.
Share
Polska Press ma nowego prezesa. Został powołany mimo  decyzji sądu
Polska Press ma nowego prezesa. Został powołany mimo decyzji sąduŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d2aztc8

Dwa dni po tym, jak na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał przejęcie Polska Press do czasu ostatecznego orzeczenia w tej sprawie, polskie media obiegła informacja o powołaniu nowego prezesa wydawnictwa. Został nim Marcin Dec.

O wyborze nowego szefa Grupy poinformowano w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez Polska Press. - Na stanowisko prezesa zarządu Polska Press został powołany Marcin Dec, ceniony menedżer, związany z branżą mediowo-reklamową od ponad 20 lat - czytamy w komunikacie.

d2aztc8

Jak zaznacza spółka, Marcin Dec będzie pełnić rolę nowego szefa do czasu ukształtowania się pełnego składu zarządu. - Decyzja Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia umożliwi przyspieszenie procesu integracji Polska Press w ramach Grupy Orlen. Marcin Dec będzie pełnił funkcję prezesa do czasu ukształtowania się składu zarządu Polska Press - poinformowano.

Marcin Dec powołany został mimo wstrzymania przez sąd zgody UOKiK na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen.

Przeczytaj: Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu PiS. Potwierdzenie ustaleń WP

Daniel Obajtek zajął stanowisko ws. wyroku

Dzień przed ogłoszeniem wyboru nowego prezesa Polska Press, szef PKN Orlen Daniel Obajtek opublikował na swoim Twitterze wpis, w który odniósł się do decyzji sądu ws. przejęcia wydawnictwa. Jak napisał, udziały spółki Polska Press zostały nabyte jeszcze przed wydaniem sądowego wyroku. Stwierdził też, że wobec tego postanowienie jest bezprzedmiotowe i nie będzie mieć ono wpływu na dalsze działania spółki.

W drugiej części tego wpisu czytamy, że postanowienie sądu nie ogranicza koncernu PKN Orlen w wykonywaniu uprawnień właścicielskich, wynikających z udziałów w Polska Press.

Kim jest Marcin Dec?

Jak informuje PAP, Marcin Dec ukończył kierunek Międzynarodowe Sprawy Polityczne i Ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej oraz studia doktoranckie w SGH z zakresu marketingu międzynarodowego. Jest również prelegentem na licznych seminariów i konferencji branżowych, a także członkiem jury wielu prestiżowych konkursów, m.in. Effie oraz na Dyrektora Marketingu Roku.

d2aztc8

Z kolei Polska Press podaje, że Marcin Dec w ostatnich latach pełnił również m.in. funkcję CEO w Grupie IPG Mediabrands w Polsce. Grupa ta obejmuje domy mediowe takie jak Initiative, Universal McCann, BPN i U2 Media czy Reprise Media.

Źródło: PAP/Wirtualnemedia.pl

Zobacz też: Abp Gądecki: ataki na chrześcijaństwo kwestionują wartości polskiej tożsamości

Zamieszanie wokół Adama Bodnara. Marcin Ociepa komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2aztc8

Podziel się opinią

Share
d2aztc8
d2aztc8
Więcej tematów