Trwa ładowanie...

Polska pomoże finansowo Ukrainie w ramach funduszu NATO dot. logistyki

Polska pomoże finansowo Ukrainie. Warszawa przeznaczy pieniądze na fundusze powiernicze NATO, które mają wspierać bezpieczeństwo Ukrainy. Poinformowały o tym Polskie Radio źródła dyplomatyczne w czasie szczytu NATO w Walii.

Polska pomoże finansowo Ukrainie w ramach funduszu NATO dot. logistykiŹródło: PAP/EPA, fot: Tatyana Zenkovich
d1y196k
d1y196k

Źródła dyplomatyczne podają, że Polska ma przeznaczyć pieniądze do funduszu związanego z logistyką. Nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie Warszawa wyda pieniędzy. Ukraińskie władze chciały uzyskać deklaracje o możliwości dozbrojenia swojej armii przez Zachód. Anders Fogh Rasmussen - sekretarz generalny NATO - powiedział jednak, że Sojusz takiej decyzji nie podejmie.

Wsparcie dla Ukrainy jest jednym z głównych tematów rozmów szczytu NATO w Newport.

Kilka miesięcy temu przedstawiciele NATO zapowiedzieli, że Sojusz stworzy cztery nowe fundusze na modernizację ukraińskiej armii. Teraz w Walii sekretarz generalny NATO zadeklarował na ten cel 15 milionów euro z budżetu Sojuszu.

d1y196k

- Chodzi o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, logistykę, system dowodzenia i komunikację. Pomożemy także w dojściu do zdrowia żołnierzy rannych w konflikcie - precyzował Anders Fogh Rasmussen. Rasmussen podkreślił, że kraje członkowskie mogą zadeklarować dołożenie do funduszy swoich własnych pieniędzy.

Dozbrojenie Ukrainy przez NATO nie wchodzi w grę - zadeklarował jednocześnie. Rasmussen zapewnił, że mogą podjąć się tego państwa członkowskie NATO. - Indywidualnie, ale nie jako Sojusz - podkreślił.

d1y196k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y196k
Więcej tematów