Trwa ładowanie...
d44s6ig

Polska pomoże finansowo Ukrainie w ramach funduszu NATO dot. logistyki

Polska pomoże finansowo Ukrainie. Warszawa przeznaczy pieniądze na fundusze powiernicze NATO, które mają wspierać bezpieczeństwo Ukrainy. Poinformowały o tym Polskie Radio źródła dyplomatyczne w czasie szczytu NATO w Walii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierze ukraińscy
Żołnierze ukraińscy (PAP/EPA, Fot: Tatyana Zenkovich)
d44s6ig

Źródła dyplomatyczne podają, że Polska ma przeznaczyć pieniądze do funduszu związanego z logistyką. Nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie Warszawa wyda pieniędzy. Ukraińskie władze chciały uzyskać deklaracje o możliwości dozbrojenia swojej armii przez Zachód. Anders Fogh Rasmussen - sekretarz generalny NATO - powiedział jednak, że Sojusz takiej decyzji nie podejmie.

Wsparcie dla Ukrainy jest jednym z głównych tematów rozmów szczytu NATO w Newport.

15 mln euro dla Ukrainy od NATO

d44s6ig

Kilka miesięcy temu przedstawiciele NATO zapowiedzieli, że Sojusz stworzy cztery nowe fundusze na modernizację ukraińskiej armii. Teraz w Walii sekretarz generalny NATO zadeklarował na ten cel 15 milionów euro z budżetu Sojuszu.

- Chodzi o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, logistykę, system dowodzenia i komunikację. Pomożemy także w dojściu do zdrowia żołnierzy rannych w konflikcie - precyzował Anders Fogh Rasmussen. Rasmussen podkreślił, że kraje członkowskie mogą zadeklarować dołożenie do funduszy swoich własnych pieniędzy.

Dozbrojenie Ukrainy przez NATO nie wchodzi w grę - zadeklarował jednocześnie. Rasmussen zapewnił, że mogą podjąć się tego państwa członkowskie NATO. - Indywidualnie, ale nie jako Sojusz - podkreślił.

d44s6ig

Podziel się opinią

Share

d44s6ig

d44s6ig
Więcej tematów