Trwa ładowanie...
d3xq0wp
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polska nie ma już schronów przeciwatomowych

Na terenie Polski znajduje się 91 schronów przystosowanych do ochrony ludności w czasie ataku nuklearnego - poinformował w odpowiedzi na pytanie posła Józefa Rojka z Solidarnej Polski resort spraw wewnętrznych, a czytamy o tym w "Rzeczpospolitej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska nie ma już schronów przeciwatomowych
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3xq0wp

Jeden z nich znajduje się na terenie województwa opolskiego, a 90 na Podkarpaciu. Informacje uzyskano na podstawie danych wojewodów, którzy są też lokalnymi szefami obrony cywilnej. Schrony posiada także resort obrony narodowej, ale ich liczba jest niejawna.

Schrony budowano w PRL głęboko pod ziemią i były one wyposażane w wiele kosztownych instalacji. Po zakończeniu zimnej wojny niszczały lub były zamieniane w atrakcję turystyczną, jak np. w Szczecinie.

d3xq0wp

Podziel się opinią

Share

d3xq0wp

d3xq0wp
Więcej tematów