Trwa ładowanie...

Polska młodzież jest gorsza niż kiedyś

Młodzież jest gorsza niż kiedyś, idzie za modą i lubi szybko żyć - wynika sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP.

Polska młodzież jest gorsza niż kiedyśŹródło: Jupiterimages
d126ee4
d126ee4

Dla większości Polaków (60%) tempo życia jest za szybkie, dla 35% "w sam raz", a dla 3% ankietowanych za wolne.

W sondażu przeprowadzonym w marcu zbadano społeczne oceny tempa życia i zmian w dzisiejszym świecie.

Wpływ na ocenę tempa życia ma przede wszystkim wiek. Szybkie tempo życia najczęściej odpowiada młodzieży. Jak podaje TNS OBOP, młodym ludziom najbardziej podobają się zmiany obyczajów i to właśnie oni najczęściej idą za modą.

Dla większości (56%) ludzi młodych (15-29 lat) tempo życia jest "w sam raz", podczas, gdy we wszystkich pozostałych kategoriach wieku, przeważa opinia, że "jest za szybkie" i odsetek ten wynosi od 65 do 73% Tak dużych różnic nie ma między mieszkańcami wsi oraz miast, ale w wielkich miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców) odpowiedzi "w sam raz" jest najwięcej (42%).

d126ee4

Jednocześnie dla większości ankietowanych (70%), młodzież jest inna, niż dawniej - z reguły gorsza (59%), rzadko lepsza (11%), a zdaniem 24% młodzi ludzie są tacy sami jak dawniej.

Ankietowani są podzieleni co do zmian obyczajowości w Polsce. Duże zmiany nie podobają się 37% z nich. 30% podobają się one, taki sam odsetek ankietowanych wyraża dla nich obojętność.

Stosunek do zmian obyczajów zależy od wieku i wykształcenia badanych. Im niższa grupa wiekowa, tym częstsza sympatia dla zmian. Najwięcej (48%) pozytywnych opinii na ten temat jest w grupie najmłodszej (od 15 do 19 lat). Tylko 12% najmłodszych wyraziło opinię krytyczną. Z kolei w grupie najstarszej (powyżej 60. roku życia) sympatyków zmian jest 20% a przeciwników - 49%.

Z badania wynika, że 40% badanych stara się, a 57% nie stara się "iść za modą" - np. nie próbuje kupować nowych ubrań, butów czy mebli.

Sondaż przeprowadzono w dniach 6-10 marca na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia.

d126ee4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d126ee4
Więcej tematów