Trwa ładowanie...
d2ht2ur

Polska-Litwa: współpraca po europejsku

Polska i Litwa chcą wykorzystać doświadczenia europejskie, sprzyjające rozwojowi dwustronnej współpracy transgranicznej. W Wilnie zakończyła się w piątek konferencja międzyrządowa na ten temat.

d2ht2ur
d2ht2ur

Wbrew oczekiwaniom, nie mówiono o rozwiązaniu poważnie utrudniającego współpracę gospodarczą problemu, jakim jest udrożnienie zatłoczonego zazwyczaj polsko-litewskiego przejścia drogowego w Budzisku-Kalvarii.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Zenon Kosiniak-Kamysz podkreślił, że celem konferencji nie było narzekanie na długie oczekiwanie na odprawę po jednej czy drugiej stronie granicy. Wyjaśnił, że przedmiotem obrad dwudniowego forum było zapoznanie się z zasadami współpracy regionalnej w Europie i przedyskutowanie możliwości zastosowania ich w kontaktach między Polską i Litwą.

Zdaniem ministra najważniejsza jest chęć współdziałania gospodarczego po obu stronach granicy. Obiecał , że strona polska poczyni starania aby sama granica nie była czynnikiem hamującym tę współpracę. Zenon Kosiniak-Kamysz zapowiedział opracowanie planu działań, służących zdynamizowaniu polsko-litewskiej współpracy trangranicznej.(ck)

d2ht2ur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ht2ur
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj