Trwa ładowanie...
d4n2t2n

Polska kultura w Moskwie

W Kremlowskim Pałacu Zjazdów w Moskwie rozpoczęły się w poniedziałek Dni Kultury Polskiej w Rosji. Przez cały tydzień mieszkańcy Moskwy i innych rosyjskich miast będą mogli oglądać polskie filmy i przedstawienia teatralne, a także słuchać występów polskich artystów.

d4n2t2n
d4n2t2n

Otwierając koncert inauguracyjny, polski minister nauki i przewodniczący komitetu badań naukowych Andrzej Wiszniewski powiedział, że ma być to spotkanie, które przyczyni się do zbliżenia obu narodów o takich samych słowiańskich korzeniach.

Dni kultury polskiej mają dla obu krajów bardzo duże znaczenie - powiedział rosyjski minister kultury Michaił Szwydkoj. Dodał, że _ służą one przypomnieniu obu narodom, że wiążą nas nie tylko problemy, lecz również sympatia i sentyment. To właśnie dzięki kulturze łatwiej się porozumieć_.

W programie Dni Kultury przewidziane są między innymi pokazy filmów Andrzeja Wajdy, występy Chóru Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego i wystawa malarstwa sakralnego Jerzego Nowosielskiego.

Zdaniem rosyjskich komentatorów, Dni Kultury Polskiej to impreza, jakiej w Rosji dawno nie było. W latach 70. polscy twórcy byli bardzo popularni. Wszystko zmieniło się po upadku Związku Radzieckiego. Organizatorzy Dni Kultury Polskiej mają nadzieję, że impreza przyczyni się do zmiany tej sytuacji. (mon)

d4n2t2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n2t2n
Więcej tematów