Trwa ładowanie...

Polska Fundacja Narodowa kupiła jacht. Popłynie na nim nowa ekipa rejsu dookoła świata

Francuska firma ubezpieczeniowa sprzedała jacht Polskiej Fundacji Narodowej. Trwa także kompletowanie nowej ekipy, który popłynie zamiast Mateusza Kusznierewicza.
Share
Obecnie trwają ostatnie czynności, aby jacht zakupiony przez PFN pływał pod polską banderą
Obecnie trwają ostatnie czynności, aby jacht zakupiony przez PFN pływał pod polską banderąŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d3c0fpi

Polska Fundacja Narodowa jest już w posiadaniu jachtu, na którym odbędzie się rejs dookoła świata, a także cykl regat Polska100. Łódź została zakupiona od francuskiej firmy ubezpieczeniowej SFS. Trwają także ostatnie czynności związane z przerejestrowaniem jachtu, tak aby pływał pod polską banderą - informuje rmf24.pl.

Kompletowana jest także nowa ekipa wyprawy. Na ten moment zatrudniono jedynie załogę stoczniową, zajmującą się obsługą łodzi na nabrzeżu. Początkowo twarzą projektu był Mateusz Kusznierwicz, jednak PFN rozwiązała umowę z żeglarzem, co postawiło wyprawę pod znakiem zapytania. Przyczyną był hejt wokół projektu i naciski polityczne.

*Zobacz także: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku. Miasto już ją odczuwa *

Strony zaczęły się przerzucać odpowiedzialnością za niepowodzenie projektu. PFN zarzucało zarządowi fundacji Navigare z Kusznierewiczem popadnięcie w długi, co skończyło się upadłością. Z kolei żeglarz winą za kłopoty obarczał państwową spółkę, która miała mu kupić jacht i zapłacić za jego przygotowanie.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c0fpi

Podziel się opinią

Share
d3c0fpi
d3c0fpi
Więcej tematów