Trwa ładowanie...

Polska armia przygotowana na wielkie zakupy. Przez Ukrainę

Konflikt na Ukrainie przyspieszył zmiany w finansowaniu polskiego wojska - pisze dziennik.pl. Rząd pracuje nad ustawą zwiększającą wydatki na obronę, dzięki czemu nasza armia będzie mogła wydać na uzbrojenie i szkolenie każdego roku 800 mln zł więcej niż obecnie.

Share
Polska armia przygotowana na wielkie zakupy. Przez Ukrainę
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3ii23s

Wydarzenia na Ukrainie spowodowały, że rząd w tym roku zmienił program, dostosowując go do rysujących się zagrożeń. Wiceszef MON Czesław Mroczek powiedział w rozmowie z dziennikiem.pl, że armia chce zwiększać mobilność sił zbrojnych i siłę ich rażenia. - W szczególności jeśli chodzi o zdolności rakietowe będziemy szli w tym kierunku – podkreśla.

Według redaktora naczelnego "Nowej Techniki Wojskowej" Andrzeja Kińskiego dodatkowe pieniądze powinny pójść na doraźne zwiększenie potencjału naszej armii, np. przez zakup środków obrony przeciwlotniczej i przeciwpancernej, najlepiej z wykorzystaniem potencjału polskiego przemysłu obronnego. – Jeśli sytuacja eskaluje, to takie dodatkowe pieniądze powinniśmy kierować tam, gdzie będziemy mieli szybki efekt i szybki wzrost zdolności obronnych – zaznacza Kiński.

Źródło: dziennik.pl

d3ii23s

Podziel się opinią

Share
d3ii23s
d3ii23s
Więcej tematów