Trwa ładowanie...

Polscy żołnierze nie wrócą z Iraku na święta? Czekają na transport w Kuwejcie

Polscy żołnierze, którzy zakończyli misję w Iraku, mieli wrócić do Polski przed świętami. Niestety, utknęli w Kuwejcie. Nie przyleciał po nich samolot typu Herkules. Obawiają się, że wrócą do domu dopiero 10 stycznia.

Share
Polscy żołnierze nie wrócą z Iraku na święta? Czekają na transport w Kuwejcie
Źródło: PAP, fot: Jerzy Undro
d2havpi
  • Setka żołnierzy czeka na transport do Polski
  • Wojskowi nieoficjalnie mówią, że jest problem z samolotami
  • Wojsko zapewnia, że sprowadzi żołnierzy przed świętami

W tym miesiącu miała wrócić do Polski VII zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego Irak. Żołnierze trafili do bazy w Kuwejcie, gdzie czekali na transport do Polski. W piątek dowiedzieli się, że święta Bożego Narodzenia spędzą w Kuwejcie - relacjonuje Onet.pl.

Jeden z żołnierzy powiedział portalowi, że w piątek miał przylecieć po nich Herkules, ale się nie pojawił. Żołnierze mieli dostać informację, że nie ma samolotów i transport odbędzie się 10 stycznia. Wojsko uspokaja jednak, że polski kontyngent nie spędzi świąt w Kuwejcie.

d2havpi

Brakuje sprawnych samolotów?

- Transport jest zaplanowany przed świętami Bożego Narodzenia - powiedziała portalowi major Adriana Wołyńska, rzeczniczka prasowa Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Takie zapewnienie złożył też Sztab Generalny Wojska Polskiego.

Osoba związana z wojskiem potwierdza jednak, że są trudności z transportem. Prawdopodobnie część żołnierzy wróci do Polski przed świętami, a część dopiero po nich.

Siły zbrojne nie mogą sprowadzić polskich żołnierzy, bo nie mają wystarczającej liczby sprawnych samolotów - uważa gen. Mieczysław Gocuł, były szef Sztabu Generalnego

Źródło: Onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2havpi

Podziel się opinią

Share
d2havpi
d2havpi
Więcej tematów