Trwa ładowanie...
d8il83l

Polscy uczniowie dla szkół w Nepalu - Polska Akcja Humanitarna zaprasza szkoły do udziału w ogólnopolskiej kampanii "Akcja Edukacja"

Polska Akcja Humanitarna zaprasza szkoły z całej Polski do udziału w kampanii na rzecz nepalskich uczniów, którzy wskutek zeszłorocznego trzęsienia ziemi stracili możliwość kontynuowania nauki. Do „Akcji Edukacja” mogą się przyłączyć zarówno podstawówki, jak i szkoły ponadpodstawowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polscy uczniowie dla szkół w Nepalu - Polska Akcja Humanitarna zaprasza szkoły do udziału w ogólnopolskiej kampanii "Akcja Edukacja"
(AFP, Fot: PRAKASH MATHEMA)
d8il83l

25 kwietnia 2015 roku w Nepalu doszło do najpotężniejszego trzęsienia ziemi od ponad 80 lat. Poszkodowanych zostało ponad 8 milionów ludzi, a ponad 1 milion dzieci straciło możliwość nauki. W całym kraju zniszczonych zostało ponad 24 tysiące sal szkolnych, a w niektórych rejonach zawaliło się nawet 90 procent szkolnych budynków. W ramach kampanii "Akcja Edukacja" polskie szkoły mogą się włączyć w działania Polskiej Akcji Humanitarnej, dzięki którym organizacja zapewnia dostęp do edukacji w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi. W czerwcu PAH zakończy w Nepalu odbudowę 5 wiejskich szkół, w których będzie się uczyć ponad 200 dzieci.

"Akcja Edukacja" ma na celu zwrócenie uwagi na problem braku dostępu do edukacji, który dotyczy obecnie ponad 50 milionów dzieci na świecie. Dzieci, które nie chodzą do szkoły, stają się często ofiarami handlu ludźmi lub zmusza się je do nielegalnej pracy czy – w przypadku dziewczynek – wczesnego zamążpójścia. Dlatego tak ważne jest, zarówno w przypadku katastrof naturalnych, jak i konfliktów zbrojnych, umożliwienie uczniom powrotu do normalnego szkolnego rytmu. Powrót do szkolnej rutyny pomaga również pokonywać traumatyczne doświadczenia. Tegoroczna edycja "Akcji Edukacja" opiera się na materiałach związanych z ubiegłorocznym trzęsieniem ziemi w Nepalu.

Dlaczego warto przystąpić do "Akcji Edukacja"?

• Żeby poznać przyczyny braku dostępu do edukacji na świecie
• Żeby zobaczyć, jak wygląda codzienność uczniów w krajach, w których pracuje PAH
• Żeby skorzystać z bezpłatnych materiałów i wziąć udział w szkolnej grze terenowej "Wiedza to potęgi klucz"
• Żeby zobaczyć, jak wygląda rzeczywistość w Nepalu rok po trzęsieniu ziemi
• Żeby mieć wpływ na warunki w jakich uczą się nepalscy uczniowie – przyłączając się do akcji, można pomóc wyposażyć szkoły odbudowywane przez PAH w Nepalu w przybory szkolne, pomoce i materiały edukacyjne, a także ławki, krzesła, tablice czy panele słoneczne

Udział w "Akcji Edukacja" nie wiąże się z żadnymi kosztami. Szkoły, które zgłoszą swój udział, otrzymają od PAH materiały promocyjne oraz edukacyjne, a także propozycje ćwiczeń, warsztatów oraz udziału w edukacyjnej grze terenowej "Wiedza to potęgi klucz".

Więcej informacji o akcji na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej.

Kontakt dla mediów:

Bogna Różyczka
bogna.rozyczka@pah.org.pl
501 663 333

d8il83l

Podziel się opinią

Share

d8il83l

d8il83l
Więcej tematów