Trwa ładowanie...
d2dev0p
polsat

Polsat rusza z grą EuroSMS 2008


EuroSMS 2008 to pierwsza międzynarodowa gra sportowa typu
"Real-time multiplayer" na telefony komórkowe. 5 maja będzie miała
swoją premierę w Polsce, Austrii, Niemczech i Chorwacji.
Pomysłodawcą projektu jest Telewizja Polsat.

Share
d2dev0p

EuroSMS 2008 to pierwsza gra w telefonach komórkowych, która łączy fanów futbolu i fanów gier na telefony komórkowe. Dzięki niej kibice będą mogli zmierzyć się z reprezentantami drużyn przeciwnych i zdobywać punkty dla swojej drużyny narodowej. Gra obejmuje kraje, których drużyny rywalizują ze sobą w grupie B, czyli Polskę, Austrię, Niemcy i Chorwację.

5 maja wystartuje pierwsza faza rozgrywek na poziomie narodowym, która będzie się toczyła do 6 czerwca. Następnie, w każdym z krajów wyłoniona zostanie Drużyna Narodowa, której członkowie będą mogli rywalizować z przeciwnikami z grupy B.

- Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad możliwościami przełożenia popularności internetowych gier wieloosobowych (tzw. massives) na telefony komórkowe. Rozgrywki EURO 2008 w naszej grupie budzą bardzo wiele emocji, ponadto sprzyja nam coraz szersza dostępność nowoczesnych telefonów na europejskich rynkach oraz popularyzacja technologii Java i Wap - mówi Piotr Ostaszewski, dyrektor Działu Nowe Media w Polsacie. - Powstał więc pomysł prostej wieloosobowej gry sportowej zaprojektowanej na telefony komórkowe, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty w kraju i za granicami Polski. Postanowiłem podjąć pierwszą taką próbę na świecie - dodaje.

Pod adresem internetowym www.eurosms2008.eu od dziś dostępna jest strona, na której będzie można znaleźć regulamin, szczegóły dotyczące gry, rankingi graczy i newsy.

Partnerami EuroSMS 2008 są w Niemczech i Austrii - ProSieben, 9Live Channel, Kabel 1, Sat 1, a w Chorwacji - TV Nova, Telemedia Interactive.

d2dev0p

Podziel się opinią

Share
d2dev0p
d2dev0p
Więcej tematów