Połowa Rosji już pod śniegiem. Zima zmierza do Polski
Zima zagościła już na dobre w Rosji. Od początku października mieszkańcy mogli obserwować padający śnieg i ciągle zmniejszającą się temperaturę. Chłodny front objął już niemal cały kraj i zmierza w kierunku Polski.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na POGODA.WP.PL.
Z południa nadciąga front, który niesie ze sobą obfite deszcze. Ze względu na spadek temperatury deszcz mieszać będzie się ze śniegiem. Dodatkowo, jak czytamy na twojapogoda.pl, lokalnie mogą występować burze. Oznacza to, że będziemy mieli do czynienia z najprawdziwszymi burzami śnieżnymi.
Z każdą godziną soboty atak zimy będzie przybierał na sile. Śnieżyce nadejdą z południa i przejdą przez całą Polskę w kierunku północnym. Zaspy mogą sięgać nawet do pół metra, czytamy na twojapogoda.pl. Jest to jednak tylko przedsmak prawdziwej zimy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Olaf Scholz zabrany do schronu. Koszmar niemieckiej delegacji w Izraelu
Prawdziwa zima w Rosji
W Rosji termometry już wskazują -30 stopni Celsjusza, a śnieg sięga nawet 30 cm. Tak niska temperatura jest w Ojmiakonie. Z kolei 30-centrymetrowa zaspa śnieżna pokryła miejscowość Tompo. W Jakucji są już miejscowości odcięte od świata przez śnieg.
Zima zagościła w Rosji już na początku października. Z początku tylko na Syberii, potem na całym wschodzie kraju. Obecnie piały puch spotkać można także na północy oraz w środkowej części Rosji.
Śnieg w Rosji pozostanie już aż do przyszłej wiosny. Najbardziej ekstremalne warunki wystąpią w Jakucji. Spodziewać można się tam -60 stopni i ponad półmetrowej warstwy śniegu, która w zaspach może sięgać nawet kilku metrów, czytamy na twojapogoda.pl
Przeczytaj także:
Źródło: twojapogoda.pl
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski