Trwa ładowanie...

Półnaga kobieta próbowała porwać figurkę Jezusa w Watykanie. Krzyczała, że Bóg jest kobietą

Półnaga aktywistka zaatakowała bożonarodzeniową szopkę w Watykanie. Usiłowała ukraść figurkę dzieciątka Jezus. Żandarmi osłonili i zatrzymali kobietę należącą do organizacji Femen.

Share
Półnaga kobieta próbowała porwać figurkę Jezusa w Watykanie. Krzyczała, że Bóg jest kobietąŹródło: Reuters / Agencja Forum
d5yvoyf

Do incydentu doszło na Placu św. Piotra w Watykanie, gdzie stoi naturalnych rozmiarów szopka bożonarodzeniowa. Dwie godziny przed początkiem mszy celebrowanej przez papieża Franciszka jedna z kobiet rozebrała się do pasa i krzycząc "Bóg jest kobietą" przeskoczyła przez barierkę. Aktywistka Femen rzuciła się w kierunku szopki. Na plecach też miała miała napis "Bóg jest kobietą".

Watykańscy żandarmi zatrzymali kobietę i osłonili obszernym, czarnym płaszczem. Działaczkę zidentyfikowano ją jako Alisę Winogradową, aktywistkę organizacji Femen. Winogradowa dookreśla się jako "sekstremistka" walcząca o "całkowite zwycięstwo nad patriarchatem". Incydent miał miejsce na dwie godziny przed rozpoczęciem mszy świętej celebrowanej przez papieża Franciszka. Na placu św. Piotra było już wielu spośród 50 tys. uczestników liturgii.

d5yvoyf

Organizacja Femen powstała na Ukrainie w 2008 r. Obecnie jej siedziba znajduje się w Paryżu. Działaczki tego ugrupowania zyskały rozgłos dzięki kontrowersyjnym, półnagim protestom przeciwko wykorzystywaniu kobiet, homofobii czy instytucjom religijnym. Zabierają też głos w różnych sprawach społecznych i politycznych.

Aktywistki Femen w charakterystyczny dla siebie sposób zabierają też głos w ważnych sprawch społecznych i plitycznych. Zobacz protest, który towarzyszył zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta USA

Działaczki Femen protestowały przed Stadionem Narodowym w Warszawie próbując zakłócić Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Półnagie aktywistki poparły także przeciwniczki ustawy antyaborcyjnej i pojawiły się na sesji Parlamentu Europejskiego.

d5yvoyf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5yvoyf
d5yvoyf
Więcej tematów