Trwa ładowanie...

Półmetek sezonu w pomorskich miejscowościach. "W zeszłym roku turystów było więcej, ale jest dobrze"

Tak deszczowego lipca nie było na Pomorzu od lat. Pogoda w kratkę utrudnia urlop w nadmorskich kurortach, ale nie odstrasza turystów. Jak na półmetku sezonu oceniają go mieszkańcy nadmorskich miejscowości?

Share
Półmetek sezonu w pomorskich miejscowościach. "W zeszłym roku turystów było więcej, ale jest dobrze"
Źródło: Radio Gdańsk / Maciej Bąk
duzsyrg

Radio Gdańsk rozmawiało z mieszkańcami Kątów Rybackich, dla których wakacyjni turyści są często źródłem zarobku na cały rok. Większość z nich mówi, że mimo kapryśnej pogody na brak gości nie mogą narzekać. - Ja to się nawet cieszę, że pogoda jest taka zmienna. Mieliśmy czas upałów, potem przyszło ochłodzenie i poprawiło to atmosferę w ośrodku. Wiadomo - osoby mieszkające na polu namiotowym w sporej części wyjechały, ale w domkach mamy obłożenie aż do drugiej połowy sierpnia, powiedział Janusz Marian Domaszewski, właściciel jednego z kempingów.

- Pierwszy raz wożę ludzi po Kątach Rybackich, ale wszyscy wokół mówią, że w zeszłym roku turystów było więcej. To oczywiście wpływ tych pogodowych anomalii. Ale i tak ruch jest spory, także jest dobrze - dodał pan Zbyszek, kierowca turystycznego busa. A turyści, z którymi rozmawiało Radio Gdańsk przyznają, że w Kątach Rybackich jest mnóstwo miejsc, które można odwiedzić w czasie deszczu, więc o nudzie nie ma tutaj mowy. - Są lasy, jest muzeum Zalewu Wiślanego, jest port, także mamy co robić - powiedziała para młodych ludzi, spotkana na spacerze.

duzsyrg

Reporterzy odwiedzili też Jantar. Tu, jak mówią mieszkańcy, jeszcze bardziej dolegliwa niż deszcze jest po prostu niska temperatura. - Mówi się, że zimne noce i poranki to dopiero od świętej Anki. Takie jest przysłowie. Ale z niego wynikałoby, że chłodno powinno robić się od 26 lipca. A my cały miesiąc prawie chodzimy w bluzach - opowiada sprzedawczyni pamiątek ze stoiska przy plaży. Mimo tego, choć turystów jest nieco mniej niż przed rokiem, to i tak sezon mieszkańcy Jantara zamkną na plusie. - Przez tę Grecję, Tunezję i Egipt ludzie nie mają wyjścia, więc i tak do nas przyjeżdżają - mówi sprzedawca w jednym ze stoisk. W Jantarze praktycznie nie da się w tej chwili znaleźć wolnego pokoju w pensjonacie albo wynająć domku na kempingu.

Najbliższy weekend zapowiada się ciepło i prawie bezdeszczowo. Synoptycy nie wykluczają jednak powrotu burz nad Pomorze.

duzsyrg

Podziel się opinią

Share
duzsyrg
duzsyrg
Więcej tematów