Trwa ładowanie...
dmffav2
konkurs
12-05-2002 10:04

Polka górą w "pykaniu" fajki


Danuta Pytel z Koszalina ustanowiła rekord Polski w wolnym paleniu fajki, podczas rozegranych w sobotę w klubie hotelu Centrum w Łodzi XV otwartych mistrzostw Polski w tej nietypowej dyscyplinie.

dmffav2
dmffav2

Mistrzyni "pykała" fajkę przez 2 godziny 51 minut oraz 11 sekund i pobiła dotychczasowy rekord Polski (2 godziny 26 minut i 55 sekund) należący do Henryka Rogalskiego z Poznania.

_ Ten wynik to jednocześnie najlepszy rezultat na świecie wśród kobiet; lepszy o ponad 16 minut od dotychczasowego rekordowego osiągnięcia belgijki Mariny De Wolf_ - poinformował organizator mistrzostw Tomasz Stefaniak z łódzkiego Klubu Smakoszy Fajki.

Nowej rekordzistce Polski, która jak sama przyznaje pali fajkę jedynie przygotowując się do zawodów, niewiele zabrakło do rekordu świata, który należy do Duńczyka Jespera Bo Petersena i wynosi 3 godziny 15 minut i 37 sekund.

W mistrzostwach wzięło udział 57 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Każdy z zawodników, zgodnie z międzynarodowym regulaminem, otrzymał po trzy gramy tytoniu i tylko dwie zapałki. Miał pięć minut na rozkruszenie tytoniu i nabicie fajki oraz minutę na jej rozpalenie. Pierwsi zawodnicy kończyli zawody już po kilku minutach. (reb)

dmffav2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmffav2
Więcej tematów