Trwa ładowanie...

Politycy PiS oburzeni wpisem Jacka Wilka. Zaatakował Lecha Kaczyńskiego

"Czym różni się taka polityczna kreatura od Palikota? Niczym, ten sam poziom nienawistnego agresywnego rynsztoka" - pisze na Twitterze europoseł PiS Joachim Brudziński. To reakcja na wpis polityka Konfederacji Jacka Wilka, który w ostry sposób skrytykował działalność Lecha Kaczyńskiego.

Politycy PiS oburzeni wpisem Jacka Wilka. Zaatakował Lecha KaczyńskiegoŹródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Żuchowicz
d23f4fs
d23f4fs

• Dyskusja rozpoczęła się w rocznicę podpisania Traktatu Lizbońskiego
• Jacek Wilk podzielił negatywną ocenę internauty w tej sprawie
• Forma wypowiedzi wywołała kontrowersje

• Na wpis zareagowali politycy PiS

Wszystko zaczęło się od wpisu jednego z internautów, który stwierdził, że 10 lat temu Lech Kaczyński "podpisał Traktat Lizboński i tym samym oddał obcym suwerenność Polski". "... a w nagrodę brat go wsadził na Wawel" - odpisał Jacek Wilk.

Na jego słowa szybko zareagował Krzysztof Sobolewski. "To, że jesteś człowieku prymitywem to wszyscy wiedzieli, ale musiałeś koniecznie to udowodnić!" - napisał. Potem wpis komentował Joachim Brudziński. "Czym różni się (moim zdaniem) taka polityczna kreatura od Palikota? Niczym, ten sam poziom nienawistnego agresywnego rynsztoka" - stwierdził.

Co na to Wilk? Nie odpuszcza. "Trzeba odważnie nazywać rzeczy po imieniu. Podpisanie traktatu lizbońskiego było aktem zdrady najważniejszego interesu narodowego - suwerenności państwa. Nie osądzamy człowieka (zrobi to Bóg), ale musimy oceniać czyny - by nie powtórzyć tak katastrofalnych błędów w przyszłości" - przekonuje w kolejnym wpisie.

d23f4fs

"Prawda zabolała - mit założycielski PiSanacji się sypie. Tak: Podpisanie traktatu lizbońskiego było aktem zdrady najważniejszego interesu narodowego - suwerenności państwa. Nie zakrzyczycie tego inwektywami" - podsumowuje.

Traktat Lizboński podpisano 13 grudnia 2007 r. Wprowadzał reformę wielu unijnych instytucji i mechanizmów prawnych UE. Ze strony polskiej traktat podpisał ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński. W październiku 2009 r. ratyfikował go po upoważnieniu ze strony parlamentu.

d23f4fs

Janusz Palikot żądał "wyprowadzenia Kaczyńskiego z Wawelu", a państwową delegację na uroczystości, które miały upamiętnić 70. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, określił mianem "pijackiej wyprawy Lecha Kaczyńskiego".

Zobacz też: Pomaska oburzon wpisem posła PiS o Tokarczuk: poziom absurdu sięgnął zenitu

d23f4fs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23f4fs
Więcej tematów