Trwa ładowanie...
d1cb3jj
poseł

Politycy o zmarłym pośle Andrzeju Urbańczyku

Przewodniczący sejmowej komisji Kultury i Środków Przekazu Jan Maria Jackowski powiedział Radiu Kraków, że - mimo różnic politycznych - bardzo cenił zmarłego Andrzeja Urbańczyka.

Share
d1cb3jj

Jan Maria Jackowski powiedział, że bardzo wysoko cenił sobie umiejętność merytorycznej i zarazem dowcipnej argumentacji posła Andrzeja Urbańczyka. Zwrócił uwagę na zaangażowanie Urbańczyka w sprawy kultury i autorskie spojrzenie na wiele kwestii. Jackowski powiedział, że polityka i kultura straciła w osobie Andrzeja Urbańczyka bardzo wyrazistą osobowość.

Poseł SLD Tadeusz Iwiński powiedział, że jest wyjątkowo wstrząśnięty wiadomością o śmierci Andrzeja Urbańczyka, który był jego przyjacielem od wielu lat. Jego zdaniem był on jedną z najbardziej niebanalnych postaci polskiej polityki.

Iwiński podkreślił, że Urbańczyk był także osobą wielkiej kultury politycznej, był w jego opinii wzorem w tej mierze. Był to człowiek ceniący szermierkę słowną, ale nade wszystko spór na argumenty - powiedział Iwiński.

Przypomniał, że Urbańczyk był przez wiele lat członkiem delegacji do zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy. W ostatnich latach Andrzej Urbańczyk uczestniczył także w misjach politycznych w różnych krajach. On był i pozostanie w naszej pamięci jako symbol taktu, elegancji i kultury - podkreślił Iwański. (an)

d1cb3jj

Podziel się opinią

Share
d1cb3jj
d1cb3jj
Więcej tematów