Trwa ładowanie...

Politycy nie pozwolili śledczym tropić lotów CIA?

Kto lądował w Szymanach? Już w 2006 roku prokuratura prowadziła w tej sprawie śledztwo. Ale musiała je umorzyć. „Rzeczpospolita” publikuje wyniki dziennikarskiego śledztwa w sprawie kamuflowania przez polityków tras lotów maszyn wynajmowanych przez CIA.

Politycy nie pozwolili śledczym tropić lotów CIA?Źródło: AFP
d3v7jc4
d3v7jc4

"Rzeczpospolita" podaje, że w styczniu 2006 roku Izba Celna w Olsztynie wszczęła postępowanie w sprawie utrudniania odpraw na lotnisku w Szymanach. Wszystkie dokumenty zostały przekazane prokuraturze w Szczytnie. Wśród nich był m.in. otrzymany od Straży Granicznej wykaz startów i lądowań samolotów zagranicznych na lotnisku w Szymanach, do których nie byli wzywani celnicy. Wynikało z niego, że w 2003 roku na Mazurach lądowały amerykańskie maszyny.

Po roku prokuratorzy umorzyli jednak śledztwo. Oficjalnie z „braku danych dostatecznie potwierdzających popełnienie przestępstwa”. Nieoficjalnie dlatego, że nie zwolniono urzędników z tajemnicy państwowej. Kto mógł zwolnić z niej urzędników z tajemnicy państwowej? Premier i szef MSWiA. Wtedy premierem był Kazimierz Marcinkiewicz, a MSWiA kierował Ludwik Dorn - podaje "Rzeczpospolita".

d3v7jc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v7jc4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj