Trwa ładowanie...

Politycy mają dość selfie. Trwają prace nad ustawą prawną

Zdjęcia wrzucane do internetu przez celebrytów i wpływowych blogerów stają się coraz bardziej problematyczne. Włoska Partia Demokratyczna chce, aby ta kwestia była uregulowana prawnie.

Politycy mają dość selfie. Trwają prace nad ustawą prawnąŹródło: Wikimedia Commons CC0
d320fkx
d320fkx

Sprawa dotyczy zdjęć celebrytów, którzy publikują swoje zdjęcia jednocześnie nie informując internautów, o reklamowanych w ten sposób produktach, ani o wynagrodzeniu pieniężnym, które dostają od producentów. Zdaniem włoskich polityków jest to nieodpowiednia praktyka, z którą należy szybko skończyć.

"Tego rodzaju działania często nie dają się odróżnić od normalnych wpisów (w mediach społecznościowych)" - mówi Sergio Boccadutri, poseł włoskiej Partii Demokratycznej. Jeżeli zmiany w prawie wejdą w życie, to osoby reklamujące za pieniądze produkty na swoich zdjęciach w mediach społecznościowych, będą musiały wyraźnie zaznaczyć ten fakt. Tak, żeby nie budziło to wątpliwości odbiorców.

Jak podaje portal rp.pl propozycja zmian w ustawie została już przyjęta przez niższą izbę parlamentu. Teraz ma się nią zająć Senat.

d320fkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d320fkx
Więcej tematów