Trwa ładowanie...

Politechnika Wrocławska: studenci docenieni przez NASA

Studenci Politechniki Wrocławskiej z projektem lądownika marsjańskiego „Eagle” zostali docenieni przez NASA. Projekt zdobył drugie miejsce w konkursie organizowanym przez NASA i The Mars Society.

Politechnika Wrocławska: studenci docenieni przez NASAŹródło: iStock.com
d24oicf
d24oicf

Do konkursowej rywalizacji stanęło 15 studenckich zespołów z całego świata. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko pięć z nich. Drużyna z Politechniki Wrocławskiej - z Koła Naukowego Off-Road zdobyła drugie miejsce w konkursie z projektem lądownika marsjańskiego „Eagle” („Orzeł”).

Sukces studentów Politechniki Wrocławskiej! Zaprojektowali lądownik marsjański „Eagle”

Zadaniem uczestników „Red Eagle – International Student Engineering Contest to Design Mars Lander” było stworzenie projektu lądownika marsjańskiego, który dostarczyłby na planetę 10 ton ładunku. W swoich pracach studenci mogli jedynie posługiwać się dostępnymi technologiami, lub tymi które mogą zostać opracowane do 2026 roku. W ocenie projektów brane było pod uwagę bezpieczeństwo, prostota i cena konstrukcji.

Studenci Politechniki Wrocławskiej w swoim projekcie wykorzystali m.in. technologię druku 3D układów elektronicznych – pozwoliło im to na obniżenie masy i zachowanie niskich kosztów projektów.

Zwycięskie zespoły ogłoszono podczas zjazdu międzynarodowej konwencji The Mars Society w USA. Każda z drużyn miała 40 minut na zaprezentowanie swoich pomysłów. Wrocławskim studentom do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie jednego punktu. Zajmując drugie miejsce otrzymali 5 tys. dolarów nagrody.

d24oicf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24oicf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj