Qaqwqwrqw

Politechnika Wrocławska: studenci docenieni przez NASA

Studenci Politechniki Wrocławskiej z projektem lądownika marsjańskiego „Eagle” zostali docenieni przez NASA. Projekt zdobył drugie miejsce w konkursie organizowanym przez NASA i The Mars Society.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Politechnika Wrocławska: studenci docenieni przez NASA
Politechnika Wrocławska: studenci docenieni przez NASA (iStock.com)
Qaqwqwrqw

Do konkursowej rywalizacji stanęło 15 studenckich zespołów z całego świata. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko pięć z nich. Drużyna z Politechniki Wrocławskiej - z Koła Naukowego Off-Road zdobyła drugie miejsce w konkursie z projektem lądownika marsjańskiego „Eagle” („Orzeł”).

Sukces studentów Politechniki Wrocławskiej! Zaprojektowali lądownik marsjański „Eagle”

Zadaniem uczestników „Red Eagle – International Student Engineering Contest to Design Mars Lander” było stworzenie projektu lądownika marsjańskiego, który dostarczyłby na planetę 10 ton ładunku. W swoich pracach studenci mogli jedynie posługiwać się dostępnymi technologiami, lub tymi które mogą zostać opracowane do 2026 roku. W ocenie projektów brane było pod uwagę bezpieczeństwo, prostota i cena konstrukcji.

Qaqwqwrqw

Studenci Politechniki Wrocławskiej w swoim projekcie wykorzystali m.in. technologię druku 3D układów elektronicznych – pozwoliło im to na obniżenie masy i zachowanie niskich kosztów projektów.

Zwycięskie zespoły ogłoszono podczas zjazdu międzynarodowej konwencji The Mars Society w USA. Każda z drużyn miała 40 minut na zaprezentowanie swoich pomysłów. Wrocławskim studentom do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie jednego punktu. Zajmując drugie miejsce otrzymali 5 tys. dolarów nagrody.

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw