Trwa ładowanie...

Policjant z Rybnika wjechał w barierki. Miał 3 promile

W środę wieczorem w Rybniku auto osobowe wypadło z drogi i uderzyło w barierki. Z pojazdu wyszedł kompletnie pijany mężczyzna - okazało się, że to policjant. Został już zawieszony w obowiązkach, a wkrótce zostanie wydalony ze służby.

Share
Policjant z Rybnika wjechał w barierki. Miał 3 promile
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Renata Dąbrowska
d1kcpu1

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w Rybniku. Kierowca srebrnego suzuki wpadł w poślizg, wypadł z drogi i uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni. Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach, jednak ledwo trzymał się jednak na nogach. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję oraz prokuratora.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rybniku potwierdziła, że to policjant z jej jednostki. - Kierowca został poddany na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że ma około 3 promile alkoholu w organizmie - mówi Anna Karkoszka.

Wobec policjanta wszczęto postępowanie dyscyplinarne, a także administracyjne mające na celu wydalenie go ze służby. Został już zawieszony w czynnościach służbowych. Ze względu na wykluczenie wątpliwości co do bezstronności w śledztwie, sprawą zajmie się prokuratura w Gliwicach.

d1kcpu1

Mężczyzna pracował wydziale prewencji rybnickiej komendy przez ostatnie pięć lat. Auto prowadził w cywilu.

Zobacz też: pijany kierowca przejechał koło radiowozu

Źródło: rybnik.com.pl/dziennikzachodni.pl

d1kcpu1

Podziel się opinią

Share
d1kcpu1
d1kcpu1
Więcej tematów