Trwa ładowanie...
d2yfac6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policjanci ostrzelani w Ferguson; dwie osoby ranne, 31 aresztowano

Dwie osoby zostały ranne, gdy w Ferguson w stanie Missouri ostrzelano policjantów - poinformowały miejscowe władze. Według nich 31 demonstrantów aresztowano. W Ferguson trwają zamieszki po zabiciu czarnoskórego nastolatka przez białego policjanta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojsko na ulicach Ferguson
Wojsko na ulicach Ferguson (PAP/EPA, Fot: Larry Smith)
d2yfac6

- Ani jeden pocisk nie został wystrzelony przez funkcjonariuszy, mimo że ostro ich zaatakowano (w nocy z poniedziałku na wtorek) - powiedział na konferencji prasowej kapitan Ron Johnson. Dodał, że policja skonfiskowała uczestnikom protestu dwie sztuki broi palnej.

Demonstracje, w większości pokojowe, podczas których dochodzi jednak do aktów przemocy ze strony mniejszych grup, trwają w Ferguson od 9 sierpnia, kiedy biały policjant zastrzelił czarnoskórego nastolatka. Nastolatek Michael Brown nie był uzbrojony.

Według ustaleń rodziny Browna, strzelano do niego co najmniej sześć razy, w tym dwa razy w głowę.

70 proc. mieszkańców Ferguson stanowią Afroamerykanie. W ubiegłym roku 93 proc. wszystkich przypadków aresztowań oraz 92 proc. rewizji w domach dotyczyło właśnie Afroamerykanów. W miasteczku władzę sprawują niemal wyłącznie biali. Tylko 6 proc. funkcjonariuszy policji to osoby czarnoskóre.

d2yfac6

Podziel się opinią

Share

d2yfac6

d2yfac6
Więcej tematów