Policjanci mają dość. Napisali apel do Mariusza Błaszczaka i Komendanta Głównego Policji

Funkcjonariusze z Wielkopolski chcą skończyć z agresywnym zachowaniem wielu przedstawicieli ruchów narodowych, nacjonalistycznych i pseudokibiców, którzy często atakują policjantów wykonujących swoją pracę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Awantura na stadionie z udziałem pseudokibiców
Awantura na stadionie z udziałem pseudokibiców (AFP, Fot: Krzysztof Zatycki)
WP

"W ostatnich latach Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego obserwuje wzrost agresywnych zachowań wobec policjantów, którzy codziennie z narażeniem życia i zdrowia dbają o bezpieczeństwo Polaków" - napisano w oświadczeniu.

Jak podają funkcjonariusze z Wielkopolski w 2010 roku wystosowano do Komendanta Głównego Policji wniosek o zorganizowanie w mediach kampanii społecznej, która uświadomiłaby obywatelom obowiązujące ich prawa i obowiązki, w momencie gdy policjant podejmuje wobec kogoś działania w imieniu prawa: "W ocenie Zarządu musi powstać przekonanie w świadomości nas wszystkich, że policjant reprezentuje Państwo polskie, działa w jego imieniu i dlatego należy się podporządkować jego poleceniom". Jednak przez siedem lat nikt nie zdecydował się przeprowadzić tego typu akcji.

Policjanci zwracają uwagę na to, że obecna władza niewystarczająco krytykuje agresywne zachowania wymienionych przez nich grup osób, a nawet usprawiedliwia tę agresję nasiloną walką polityczną, która trwa w Polsce.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP