Trwa ładowanie...
dqonxve

Policjanci brutalnie pobili 15-latka, bo...

Indonezyjscy policjanci z wyspy Sulawesi (Celebes) brutalnie potraktowali 15-latka, który dwóm funkcjonariuszom ukradł sandały. Chłopak został pobity, a teraz stanął przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia, ale coraz więcej ludzi uważa, że to przesada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protestujący wysyłają policjantom stare sandały i pantofle
Protestujący wysyłają policjantom stare sandały i pantofle (AP, Fot: Achmad Ibrahim)
dqonxve

Formą protestu przeciwko potraktowaniu nastolatka jest ... wysyłanie policjantom starych sandałów, pantofli, kapci i innego obuwia. Na taki gest zdecydowały się już setki ludzi - informuje agencja dpa, powołując się na przedstawicieli organizacji charytatywnej SOS Wioski Dziecięce, która jest jednym z organizatorów "sandałowej kampanii".

Policja uważa, że wszystko jest w porządku, i tłumaczy, że rodzice chłopaka domagali się, żeby go ukarać.

Wiele słów krytyki pod adresem indonezyjskiego wymiaru sprawiedliwości, który pozwala na pociąganie do odpowiedzialności karnej nawet dzieci w wieku ośmiu lat. 12-letnie dzieci mogą trafić do więzienia.

dqonxve

Jak informuje dpa, w indonezyjskich więzieniach przebywa obecnie ok. 5 tys. dzieci i młodocianych, głównie w zwykłych zakładach penitencjarnych, bo specjalnych placówek dla młodocianych prawie nie ma. Obrońcy praw człowieka ostrzegają, że te dzieci są narażone na szykany i molestowanie przez dorosłych więźniów.

NaSygnale.pl: Oszuści mają nową metodę. Wiele osób się na to nabiera

dqonxve

Podziel się opinią

Share

dqonxve

dqonxve
Więcej tematów