Trwa ładowanie...
dh9kzkw

Policja zatrzymała czterech członków gangu, który naraził państwo na stratę 70 mln zł

Wrocławska policja zatrzymała cztery osoby, które mogą mieć związek z zajmującą się oszustwami grupą przestępczą. Oszustwa gangu doprowadziły Skarb Państwa do straty około 70 milionów złotych.
Share
Policja zatrzymała czterech członków gangu, który naraził państwo na stratę 70 mln zł
Źródło: Policja, Fot: KWP w Poznaniu
dh9kzkw

Późnym wieczorem w środę, 25 lutego, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia cztery osoby podejrzane o oszustwa podatkowe.

- Funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety w wieku 31 i 42 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 38 i 47 lat. Te osoby są podejrzane o udział w grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi przy wprowadzaniu na rynek paliw płynnych – mówi podkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Przy wprowadzaniu do obrotu handlowego paliwa, członkowie grupy posługiwali się fałszywą dokumentacją. Wedle wstępnych wyliczeń, z tytułu wyłudzeń podatku VAT przez grupę przestępczą, której członków zatrzymano we Wrocławiu, Skarb Państwa poniósł stratę w wysokości ok. 70 mln złotych.

Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności sprawy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Każdemu z ujętej czwórki osób grozi 5 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dh9kzkw

Podziel się opinią

Share
dh9kzkw
dh9kzkw
Więcej tematów