Trwa ładowanie...
d2v91vh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policja zabiła terrorystów w hotelu Taj Mahal

Wszyscy islamiści, którzy okupowali hotel "Taj Mahal" w Bombaju, zostali zabici przez indyjską policję i siły specjalne. Trwa operacja w drugim hotelu zajętym przez terrorystów - podały władze indyjskie. Pakistańska agencja PTI doniosła, że w związku z zamachami służby specjalne aresztowały trzech ekstremistów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zabiła terrorystów w hotelu Taj Mahal
(AFP)
d2v91vh

Według najnowszych danych dziennika "Times of India", w zamachach, które przeprowadzono w kilkunastu miejscach Bombaju, zginęło 125 osób, a 327 odniosło obrażenia. Wśród zabitych jest 7 cudzoziemców, w tym Brytyjczyk, Japończyk, Włoch i Niemiec - jak potwierdziły rządy ich państw. Indyjska agencja PTI podaje, że zabity został także Australijczyk.

Zginęło także 14 policjantów, w tym szef sił antyterrorystycznych w Bombaju Hemant Karkare - podaje dziennik.

Agencja PTI podaje, że w związku z zamachami indyjskie służby specjalne w jednym z hoteli w Bombaj aresztowały trzech ekstremistów, w tym obywatela Pakistanu.

Wysoki rangą przedstawiciel indyjskiej armii, gen. R.K. Hooda oświadczył wcześniej, że terroryści, którzy w środę przypuścili serię krwawych zamachów w Bombaju, pochodzili z Pakistanu. Pakistański minister obrony Chaudhry Ahmed Mukhtar "zdecydowanie oświadczył" jednak, że Pakistan nie ma nic wspólnego z tymi atakami.

d2v91vh

Podziel się opinią

Share

d2v91vh

d2v91vh
Więcej tematów