Trwa ładowanie...

Policja ws. grobu Piotra Woźniaka-Staraka: mamy 30 dni na sprawdzenie

Giżycka policja informuje, że przez 30 dni będzie sprawdzać zawiadomienie o niezgodnym z prawem pochówku Piotra Woźniaka-Staraka w Fuledzie na Mazurach. Według przepisów, w przypadku wszczęcia postępowania policja ma rok na wyjaśnienie sprawy.

Policja ws. grobu Piotra Woźniaka-Staraka: mamy 30 dni na sprawdzenieŹródło: SPL/East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d1lxsxa
d1lxsxa

Policja będzie sprawdzać, czy w związku z pochówkiem Piotra Woźniaka-Staraka na terenie prywatnej posesji w miejscowości Fuleda doszło do złamania przepisów ustawy o cmentarzach. Ustawa stanowi, że pochówku w Polsce można dokonywać wyłącznie na cmentarzach. Za złamanie tego przepisu grozi kara grzywny.

Zawiadomienia w tej sprawie złożyli wójt gminy Giżycko oraz tamtejszy sanepid. Oba pisma zostały napisane w oparciu o opinię inspektora nadzoru budowlanego. Według niego, pochówku dokonano z naruszeniem obowiązującego w Polsce prawa.

Przypomnijmy, producent filmowy Piotr Woźniak-Starak zginął na jeziorze Kisajno w nocy 18 sierpnia tego roku. Mężczyzna wypadł z motorówki. Przyczyną jego śmierci była "ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego. Biegli twierdzą, że najprawdopodobniej uderzył głową w śrubę łodzi motorowej.

d1lxsxa

Pogrzeb znanego producenta budził kontrowersje, gdyż rodzina zmarłego nie uzyskała pozwolenia na pochówek od Warmińsko-mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Mimo to, zwłoki mężczyzny spoczęły na prywatnej posesji.

Tragiczny wypadek na ul. Sokratesa. Sprawdzamy z jaką prędkością jeżdżą tam kierowcy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lxsxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1lxsxa
Więcej tematów