Trwa ładowanie...

Policja schwytała poszukiwanego Syryjczyka z Chemnitz

• Niemiecka policja zatrzymała Syryjczyka podejrzanego o planowanie zamachu

• W jego mieszkaniu znaleziono materiały wybuchowe

• 22-latka poszukiwano listem gończym

• Mężczyzna przeszedł w Syrii szkolenie tzw. Państwa Islamskiego

Share
Policja schwytała poszukiwanego Syryjczyka z ChemnitzŹródło: AFP, fot: STR
d2zm5yj

Saksońska policja podała w poniedziałek nad ranem, że schwytała w Lipsku Syryjczyka podejrzanego o planowanie zamachów bombowych. W weekend w jego mieszkaniu w Chemnitz na terenie kraju związkowego Saksonia (południowy wschód) znaleziono materiały wybuchowe.

Według oświadczenia policji umieszczonego na Twitterze, do zatrzymania poszukiwanego listem gończym 22-letniego Syryjczyka Jabera al-Bakra doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. "Zmęczeni, ale radośni, zatrzymaliśmy podejrzewanego o terroryzm w nocy w Lipsku" - napisano na profilu policji z Saksonii. Tygodnik "Der Spiegel" podaje, że mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu innego Syryjczyka, u którego chciał przenocować. Ten zawiadomił jednak policję.

Podczas sobotniej rewizji w mieszkaniu w Chemnitz policja znalazła kilkaset gramów materiału wybuchowego. 22-latkowi wówczas udało się zbiec.

d2zm5yj

W niedzielę w mieszkaniu podejrzanego, w innym lokalu - również w Chemnitz - znaleziono kilkaset gramów wysoko wybuchowej substancji groźniejszej zdaniem ekspertów niż używany przez terrorystów TNT.

Jak pisał w niedzielę niemiecki "Bild", podejrzany wjechał w lutym 2015 roku do Niemiec z Austrii, legitymując się syryjskim paszportem. Wkrótce po przekroczeniu granicy wystąpił w Niemczech o azyl. Federalny Urząd Migracji i Uchodźców przyznał mu w czerwcu 2015 roku status uchodźcy. Według informacji tabloidu Bakr przeszedł w Syrii szkolenie tzw. Państwa Islamskiego (IS) w konstrukcji bomb i produkcji materiałów wybuchowych.

d2zm5yj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zm5yj
d2zm5yj
Więcej tematów