Trwa ładowanie...
d1ho7fa

Policja rozsyła sms-y ze zdjęciem zaginionej Polki

Policja z Leicester robi wszystko, żeby odnaleźć Małgorzatę Wnuczek. Najpierw zamieściła w Internecie film, teraz planuje wysyłać sms-y z informacją o zaginionej.

d1ho7fa
d1ho7fa

Policja z Leicester umieściła na YouTube film trzy tygodnie temu, od tego czasu obejrzało go dokładnie 15,662 osób. Sporo z nich zostawiło komentarze, które policja na bieżąco tłumaczy. - Cieszymy się, że tak dużo ludzi jest zainteresowanych tą sprawą. O to nam chodziło - powiedział serwisowi thisisleicestershire.co.uk detektyw inspektor Alan Worth, który prowadzi sprawę zaginionej Polki.

Przypominamy - Małgorzata Wnuczek została uznana za zaginioną w listopadzie 2006 roku po tym jak przez kilka miesięcy nie skontaktowała się z rodziną.

Następnym krokiem w śledztwie będzie użycie technologii bluetooth, żeby dotrzeć do setek tysięcy pasażerów lotniska w Birmingham i portu w Dover - powiedział rzecznik policji z Leicester. Każdy, kto ma w swoim telefonie komórkowym bluetootha dostanie sms-a, po polsku i po angielsku, razem ze zdjęciem zaginionej kobiety.

d1ho7fa

Rzecznik dodał, że po raz pierwszy podczas śledztwa w sprawie zaginięcia, policja wykorzystuje internet do pozyskiwania informacji o poszukiwanej osobie.

Policja pobrała DNA od członków rodziny zaginionej, aby porównać je z kodem genetycznym dwudziestu trzech niezidentyfikowanych ciał kobiet, znajdujących się w kostnicach na terenie Wielkiej Brytanii. Policjanci z Polski, którzy współpracują z funkcjonariuszami brytyjskimi, przesłuchali już 150 osób, które znały Małgorzatę Wnuczek.

Informacje o zaginionej można zgłaszać do organizacji Missing People pod nr tel. 0500 700 700 lub bezpośrednio do policji w Leicester, gdzie pod nr 0116 248 4162 dyżuruje funkcjonariusz mówiący po polsku.

Źródło: "Moja Wyspa", kk

d1ho7fa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ho7fa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj